عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف پروتئین زیاد احساس گرسنگی را در افراد چاق کاهش می دهد

مصرف پروتئین زیاد احساس گرسنگی را در افراد چاق کاهش می دهد
چهارشنبه 22 تیر 1390  12:20 ب.ظ

مصرف پروتئین زیاد احساس گرسنگی را در افراد چاق کاهش می دهد

متخصصان تغذیه می گویند رژیم غذایی غنی از پروتئین راه کاری برای کاهش احساس گرسنگی در افراد چاق است. نتایج یک مطالعه جدید نشان داد پروتئین موجود در فرآورده های لبنی، احساس گرسنگی را کاهش می دهد و بویژه در مردانی که مبتلا به اضافه وزن هستند کمک می کند که بیشتر احساس سیری کنند و بتوانند دربرنامه های کاهش وزن موفق تر عمل کنند.
دکتر هیترلیدی، استاد تغذیه دردانشگاه میسوری و سرپرستی اصلی این مطالعه خاطرنشان کرد: رژیم غذایی حاوی 18 تا 35 درصد کالری که از پروتئین فرآورده های لبنی تهیه شده باشد احساس گرسنگی را در افراد کاهش داده و به افرادی که قصد دارند وزن خود را کاهش دهند کمک می کند که در طول روز و تا رسیدن به ساعات بعدازظهر بیشتر احساس سیری داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری ایندواسیا در مطالعات قبلی نیز نشان داده شد که مصرف پروتئین زیاد در رژیم غذایی، میزان مصرف کالری روزانه را کاهش می دهد. بعلاوه پروتئین نقش مهمی در حفظ عضلات و پیشگیری از تحلیل رفتن این بافت ایفا می کند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها