عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شایعترین بیماریهای فصل تابستان با مصرف غذاهای آلوده و مانده مرتبط است

شایعترین بیماریهای فصل تابستان با مصرف غذاهای آلوده و مانده مرتبط است
چهارشنبه 22 تیر 1390  12:22 ب.ظ

شایعترین بیماریهای فصل تابستان با مصرف غذاهای آلوده و مانده مرتبط است

 

نائب رئیس انجمن متخصصان داخلی ایران گفت: شایعترین بیماریهای فصل تابستان به مصرف آب و غذاهای مانده و آلوده مرتبط است که اسهال، استفراغ،مسمومیت و گاه ابتلا به وبا را در پی دارد.
سید محمود اسحاق حسینی اظهار داشت: ماندن غذاهای پخته بیشتر از 5 ساعت موجب رشد میکروب می شود و در نهایت اسهال و استفراغ را برای فرد به دنبال دارد.
وی گفت: بیماری های فصل تابستان بیشتر در رابطه با خوردن آب و غذای آلوده و مانده در بیرون یخچال و حتی درون یخچال ایجاد می شود که در این موارد باکتری رشد می کند.
وی با بیان اینکه بر اثر رشد باکتری اسهال و استفراغ ایجاد می شود، تصریح کرد: در رأس این آلودگی ها وبا است که با غذای آلوده مرتبط است و در آن فرد آب فراوانی را از دست می دهد.
اسحاق حسینی اضافه کرد: در این بیماری فرد باید سریعا باید آب و سرم مصرف کند، و گاهی تا 10 لیتر در شبانه روز باید آب و سرم بگیرد.
وی گفت: غذاهای بین راهی و ماندن غذاها در یخچال بیش از 5 ساعت می تواند موجب ابتلا به این بیماری باشد.
این متخص گوارش یادآور شد: آمیب انگلی دیگر بیماری عفونی فصل تابستان است که با اسهال های خونی همراه است و با میوه و سبزیجات نشسته و غذاهای آلوده منتقل می شود.
وی گفت: شیگلا دیگر بیماری عفونی محدود شونده است که با اسهال همراه است و ممکن است بیمار درد بلغم داشته باشد.
اسحاق حسینی تصریح کرد: رساندن آب و الکترونیک به فرد بیمار و بعد از آن درمان ضد میکروبی، درمان کلی اسهال و استفراغ در فصل تابستان است البته دوره درمان باید کامل شود و در افرادی که بد درمان می شوند، احتمال عود اسهال وجود دارد.
وی اضافه کرد: بهترین درمان برای این افراد ors است که در یک لیتر آب حل می شود و اگر در دسترس نبود نمک و آب و قند را مخلوط و مانند این محلول استفاده می کنند. بهتر است فرد بیمار از غذاهایی مانند کته و ماست استفاده کند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها