عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

توت فرنگی نقش مهمی در خونسازی بدن دارد

توت فرنگی نقش مهمی در خونسازی بدن دارد
چهارشنبه 22 تیر 1390  02:23 ب.ظ

توت فرنگی نقش مهمی در خونسازی بدن دارد

 

توت فرنگی نقش مهمی در خونسازی بدن دارد و از خاصیت ضدعفونی کننده ای برخوردار است.
دکتر مسعود کیمیاگر، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: توت فرنگی منبع خوبی از فیبر، ویتامین c، پتاسیم و آنتی اکسیدان هاست که این مواد مغذی باعث می شوند توت فرنگی به عنوان یک جایگزین شیرین ، باعث افزایش سلامت قلب، کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان و در کل ارتقاء سلامتی بدن شود.
وی با اشاره به این که توت فرنگی سرشار از ویتامین و فاقد چربی اشباع است، افزود: یک واحد توت فرنگی معادل 8 عدد است که 50 کالری انرژی دارد و دریافت روزانه یک واحد توت فرنگی فشار خون بالا را کاهش می دهد .
این متخصص تغذیه گفت: توت فرنگی به عنوان یک جایگزین شیرین، باعث افزایش سلامت قلب، کاهش بیماری های قلبی عروقی و همچنین کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان و در کل ارتقاء سلامتی بدن می شود.
وی با اشاره به دارا بودن مقادیر کافی کلسیم و فسفر در توت فرنگی توصیه کرد: کودکان و نوجوانان می توانند از این میوه استفاده کنند زیرا در استحکام، رشد و نمو دندان ها و ترمیم شکستگی استخوان ها بسیار مؤثر است.
دکتر کیمیاگر تصریح کرد: توت فرنگی به دلیل داشتن ویتامین c، در درمان بیماری لثه مؤثر بوده و به هضم غذا کمک زیادی می کند و به علت داشتن ویتامین b در کاهش و رفع ترس، عصبانیت، خمودی، اضطراب، هیجان و سستی مؤثرست.
وی درباره شستن این میوه گفت: توت فرنگی به علت تماس مستقیم با خاک، باید با دقت شسته شود و بهتر است با فشار آب آلودگی را از روی این میوه پاک کرد.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها