عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تمسخر فوتبال به طنز تلویزیونی رسید

تمسخر فوتبال به طنز تلویزیونی رسید
چهارشنبه 22 تیر 1390  03:05 ب.ظ

 

 
   
 
   
تمسخر فوتبال به طنز تلویزیونی رسید
چنین برنامه‌هایی بخاطر مخاطبان زیادی که دارد تاثیر خوبی روی فوتبال ایران خواهد گذاشت و حداقل کسانی که خیلی راحت در فوتبال ایران دست به هر کاری می‌‏زنند را در تنگنا قرار خواهد داد.
 
 
 
 
فردا: فوتبال ایران در ۴ سال اخیر آنقدر دچار چالش و افت و خیز شد تا اینکه بالاخره برنامه‌های طنز تلویزیونی هم به تمسخر آن پرداختند. 
 
به گزارش «فردا» البته هر چند این برنامه‌های طنز به روحیات رئیس خنده روی فدراسیون فوتبال نزدیک است اما شاید راه کار خوبی برای نشان دادن اتفاقاتی باشد که در سال‌های اخیر در فوتبال ایران به وقوع پیوسته است. کاری که این روز‌ها سریال ۲-۵-۳ و در هفته‌های اخیر سایر برنامه‌های طنز صدا و سیما با قدرت تمام آن را انجام می‌دهند. 
 
در این سریال که از شبکه تهران پخش می‌شود پشت پرده‌های فوتبال مورد بررسی قرار گرفته و به زد و بند‌ها و روابط پنهانی پرداخته شده که هر از چند گاهی در فوتبال شاهد آن هستیم. 
 
سریال ۲-۵-۳ همچنین به برخی پشت پرده‌های موجود در مطبوعات و حضور دلال‌ها در برخی مطبوعات کشور نیز اشاره کرده که نمی‌توان خیلی هم آن را دور از واقعیت دانست. 
 
در هفته‌های گذشته نیز طنز ساختمان پزشکان در بخشی از قسمت‌های خود به حاشیه‌های موجود در فوتبال اشاره کرد و آن را از شبکه ۳ سیما به نمایش گذاشت. 
 
ساخت برنامه‌های طنز فوتبالی از کجا شروع شد؟ 
 
ماجرای طنز فوتبال و تمسخر رفتارهای برخی اهالی فوتبال اولین بار در طنز مرد دو هزار چهره با هنرمندی مهران مدیری آغاز شد که طی آن این برنامه تلویزیونی فوتبال ایران را با طنز خود به نقد کشید. 
 
 
 
مرد دو هزار چهره برنامه خوب و جالبی از آب در آمد و امیر مهدی ژوله که سابقه نویسندگی در روزنامه‏های ورزشی ایران را هم دارد، موفق شد در سه برنامه ۴۰ دقیقه‏ای به خوبی مشکلات و ضعف‏های فوتبال ایران را در قالب طنز نشان دهد. 
 
در این بین بحث تبانی در فوتبال ایران بخصوص در دسته‏های پائین‏‌تر، نفوذ برخی از روزنامه‏‌ها در نقل و انتقالات و بزرگ و کوچک کردن یک بازیکن یا مربی، دخالت مدیران در کار مربیان، بحث جادوگر در تیم‏های لیگ برتری، بهانه‏های عجیب و غریب مربیان بعد از شکست و تعریف و تمجید‌ها آن‏‌ها از شرایط حاکم بعد از پیروزی‏‌ها از جمله مباحثی بود که در سال‌های اخیر از سوی برنامه‌های طنز صدا و سیما به تصویر کشیده شد. 
 
از سوی دیگر هر بار نیز برخی افراد و روزنامه‌های ورزشی واکنش‏های مختلفی در قبال این برنامه‌های طنز نشان داده‌اند. اما در واقع آنچه در این برنامه‌ها به آن پرداخته شده و می‌شود همه مشکلات فوتبال ما نیست، زیرا تهیه‏کنندکان تلویزیونی تا حد مشخصی می‌‏توانند وارد مسائل مختلف اعم از ورزشی، سیاسی، فرهنگی شوند. 
 
این در حالی است که چنین برنامه‌هایی بخاطر مخاطبان زیادی که دارد تاثیر خوبی روی فوتبال ایران خواهد گذاشت و حداقل کسانی که خیلی راحت در فوتبال ایران دست به هر کاری می‌‏زنند را در تنگنا قرار خواهند داد. 
 
بنابراین گزارش از سویی نیز جای تاسف دارد که کار فوتبال ایران به جایی رسیده که برنامه‌های متعدد تلویزیونی به ساخت طنز در خصوص مسائل پشت پرده آن می‌پردازند و شاید خنده‌های روی لب مردم باعث شود تا کمی از خنده‌های مسئولین فوتبال کاسته شود.
 
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
mohammad_43

mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 34220
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها