عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آب گوشت عامل ترک خوردن لبها!

آب گوشت عامل ترک خوردن لبها!
چهارشنبه 22 تیر 1390  04:04 ب.ظ

آب گوشت عامل ترک خوردن لبها!

 

عوامل مختلفی می تواند موجب ترک خوردن لبها شود. آب گوشت به علت داشتن (ph) اسیدی نیز یکی از این علل است.یکی از دلایلی که باعث خشکی لب ها می شود،گرفتن رژیم های سخت غذایی است که در اثر بیماری های کلیوی،قلبی و گوارشی بیمارموظف به رعایت آنها است؛ یا رژیم های لاغری که بدون هماهنگی با پزشک متخصص تغذیه گرفته می شود. به عبارت دیگر سو ء تغذیه عملی برای خشکی لبها می باشد.
بیماری های پوستی و رعایت نکردن بهداشت لب ها یکی دیگر از دلایل خشک شدن لب ها می باشد، بیماری هایی چون پسوریازیس، اگزما ،درماتیت سبوئیک شایع ترین بیماری هایی هستد که خشکی لب ها را سبب می شوند.
عاداتی چون گاز گرفتن لب ها،خیس کردن آن ها با زبان ، استفاده از مواد آرایشی غیر استاندارد و یا خیس شدن آنها با میوه ها و غذاها میتواند لب ها را به خشکی دچار کند.
بعضی از مواد غذایی به دلیل داشتن ph اسیدی مانند آبگوشت،میوه های آب دار و آش باعث خشکی لب ها می شوند؛ لذا لازم است بعد از صرف این مواد غذایی لب ها را با آب سالم بشویید که باعث حساسیت لب ها نشود.
آب و هوای خشک ویا تماس مکرر با نور آفتاب یکی دیگر از علل خشکی لب ها است که با استفاده از کرم های ضد آفتاب می توان از آن جلوگیری کرد.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها