عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مردان بيشتر از زنان جان خود را بر اثر ابتلا به سرطان از دست مي‌دهند

مردان بيشتر از زنان جان خود را بر اثر ابتلا به سرطان از دست مي‌دهند
چهارشنبه 22 تیر 1390  04:11 ب.ظ

محققاني كه در مورد سرطان مطالعه مي كنند متوجه شده اند كه در مورد اكثر سرطان ها احتمال مرگ مردان بر اثر ابتلا به اين بيماري ها بيشتر از زنان است.
مردان بيشتر از زنان جان خود را بر اثر ابتلا به سرطان از دست مي‌دهند

به گزارش ايرنا و به نقل از يونايتدپرس، 'مايكل بي. كوك' از موسسه ملي سرطان و همكارانش در اين مطالعه از داده هايي در مورد 36 سرطان استفاده كرده اند.


محققان در اين مطالعه كه در مجله Cancer Epidemiology منتشر شده است، متوجه شدند كه سرطان هايي كه نسبت نرخ مرگ و مير مردان در آنها بيشتر از زنان است عبارتند از سرطان دهان كه در ازاي مرگ 51/5 مرد بر اثر ابتلا به اين بيماري يك زن جان خود را از دست مي دهد، سرطان حنجره كه در ازاي مرگ 37/5 مرد بر اثر ابتلا به اين بيماري يك زن مي ميرد، سرطان هيپوفارنكس كه در ازي مرگ 47/4 مرد يك زن جان خود را از دست مي دهد، سرطان مري كه نسبت مرگ و مير مردان بر اثر ابتلا به اين بيماري نسبت به زنان 08/4 به يك است و سرطان مثانه كه در ازاي مرگ 36/3 مرد بر اثر ابتلا به اين بيماري يك زن جان خود را از دست مي‌دهد.


همچنين در اين مطالعه ديده شد سرطان هايي كه بيشترين ميزان مرگ و مير را دارند خطر مرگ مردان بر اثر ابتلا به آنها بيشتر از زنان است مانند سرطان هايي ريه و برونشيت كه در ازاي مرگ هر 31/2 مرد بر اثر ابتلا به اين بيماري ها يك زن مي ميرد.


همچنين سرطان روده بزرگ و راست روده كه نسبت مرگ مير مردان بر اثر ابتلا به اين بيماري نسبت به زنان 42/1 به يك است و سرطان خون كه ميزان مرگ و مير ناشي از اين بيماري در مردان نسبت به زنان 75/1 به يك و سرطان كبد و داخل مجراي صفراوي كه نسبت مرگ و مير مردان بر اثر ابتلا به اين بيماري نسبت به زنان 23/2 به يك است.


همچنين در مورد بسياري از سرطان ها درحالي كه شانس زنده ماندن مردان از اين بيماري ها نسبت به زنان كمتر است اما اين اختلافات جزئي است.


محققان خاطر نشان كردند: تحقيقات ما نشان مي دهند كه عامل اصلي شمار بيشتر مرگ و مير ناشي از سرطان در مردان نسبت به زنان فراواني بيشتر تشخيص سرطان در مردان نسبت به زنان است.


محققان خاطر نشان كردند: اگر بتوان دلايل اين اختلافات جنسيتي را در بروز سرطان تشخيص داد در آن صورت مي توان اقدامات پيشگيرانه اي را براي كاهش بار سرطان در مردان و زنان اتخاذ كرد.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها