عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاكيد وزير نيرو بر تكميل سد گيوي و بفراجرد

تاكيد وزير نيرو بر تكميل سد گيوي و بفراجرد
چهارشنبه 22 تیر 1390  04:17 ب.ظ

فرماندار خلخال خبر داد:
تاكيد وزير نيرو بر تكميل سد گيوي و بفراجرد

خبرگزاري فارس: فرماندار شهرستان خلخال گفت:‌ در سفر اخير به تهران و ديدار با وزير نيرو بر تكميل سد گيوي و بفراجرد تاكيد شده و قرار است در اين باب تامين اعتبار شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، ذبيح‌الله عبد‌اللهي صبح امروز در جريان تشريح مصوبات اخير در ديدار با وزير نيرو در تهران به خبرنگاران اظهار داشت: ‌با همراهي فرماندار كوثر و نماينده مردم خلخال و كوثر در مجلس در ديدار با مجيد نامجو وزير نيرو خواستار حل مشكلات دو سد گيوي و بفراجرد شد كه وزير نيرو نيز بر تسريع و تكميل اين پروژه‌ها با پيشرفت 70 درصد تاكيد كرد.


وي افزود: در اين ديدار بخشي از مشكلات احداث سدهاي معيشتي و طرح‌هاي آبرساني به روستاها را مطرح كرديم و وزير نيرو قول مساعد براي برطرف كردن اين مشكلات و موانع پيشرو داد.


اين مسئول ادامه داد: مطالعات اين سدها از محل اعتبارات و منابع استاني تامين مي‌شود و قرار است امسال با همت استان‌ها و تامين بخشي از اعتبارات از طريق ملي اين پروژه‌ها تكميل و به بهره‌برداري برسد.


عبداللهي بيان داشت: وزير نيرو در اين جلسه و در مورد آبرساني به روستاها نيز اعلام كرد ساخت و تكميل مجتمع‌هاي آبرساني روستايي از محل اعتبارات بودجه سال 90 و به صورت ملي تخصيص مي‌يابد.


فرماندار شهرستان خلخال بيان داشت: در اين سفر با همراهي نماينده مردم خلخال و كوثر موضوع محروميت و كمبود آب در روستاها مورد تاكيد قرار گرفت و ما تسريع در تكميل طرح‌هاي آبرساني را از وزير خواستار شديم.


به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سد گيوي بعد از هفت سال از كلنگ‌زني آن هم‌اكنون با پيشرفت 75 درصد در حال اجراست و بارها وعده آبگيري اين سد به مردم داده شده ولي در عمل در مورد تكميل اين پروژه چيزي بيان نشده است.


اين سد با حجم مخزن 50 ميليون متر‌مكعب به ارتفاع 107 متر با دو هدف توسعه كشت آبي براي 8 هزار هكتار از اراضي منطقه و كنترل سيلاب احداث شده و مي‌تواند بستر اشتغال و جاذبه‌هاي توريستي را فراهم كند.


سد بفراجرد خلخال نيز از نوع خاكي با هسته رسي قائم مركزي با حجم مخزن 6 هزار و 954 ميليون متر‌مكعب از سال 88 عمليات اجرايي آن آغازشده و هم‌اكنون با پيشرفت حدود 30 درصد و با هدف تامين آب شرب شهر خلخال در حال اجرا است.

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها