عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اشتباه پیام نور در طراحی سئوالات یک درس/ امتحان دوباره برگزار می‌شود

اشتباه پیام نور در طراحی سئوالات یک درس/ امتحان دوباره برگزار می‌شود
چهارشنبه 22 تیر 1390  04:56 ب.ظ

رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور از برگزاری آزمون مجدد درس آمار رشته علوم اجتماعی خبر داد و گفت: امتحان مجدد این درس در تابستان یا نیمسال نخست تحصیلی 91 -90 برگزار می شود و علت برگزاری این آزمون اشتباه در طراحی سئوالات بود.

محمدهادی امین ناجی در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با علت برگزاری مجدد آزمون درس آمار رشته علوم اجتماعی دانشگاه پیام نور، گفت: سئوالات این درس خارج از منبع طراحی شده بود که دانشجویان نسبت به نمرات خود اعتراض داشتند. بنابراین دانشگاه پیام نور امتحان دوباره این درس را در تابستان و یا نیمسال نخست تحصیلی 91 - 90 برگزار می کند.

 

وی افزود: در صورتیکه دانشجویان در تابستان به مسافرت می روند، می توانند در نیمسال نخست سال تحصیلی امتحان این درس را بدهند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه پیام نور، از عدم پرداخت شهریه برای این درس توسط دانشجویان خبر داد و گفت: دانشجویانی که بار دیگر می خواهند این درس را امتحان دهند نیازی به پرداخت شهریه ندارند و حتی می توانند درس آمار را خارج از سقف انتخاب واحد انتخاب کنند. به عنوان مثال اگر دانشجویان تنها می توانند 18 واحد درسی را در یک ترم انتخاب کنند، درس آمار که دو واحد است به این انتخاب واحد افزوده می شود اما شهریه ای بابت این یک درس از آنان توسط دانشگاه دریافت نخواهد شد.

به گفته امین ناجی، طراحی خارج از منبع سئوالات اشتباه دانشگاه پیام نور بود که در ترمهای بعدی بدون دریافت شهریه، آزمون این درس برگزار می شود.

امین ناجی، به علت طراحی خارج از منبع سئوالات اشاره کرد و گفت: طراحی حدود 6 هزار عنوان درسی احتمال خطا دارد که ممکن است در یک لحظه توسط ماشین یا اشخاص این اشتباه دیده نشود.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها