عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آیا آبی و قرمز دوباره قدرت اول فوتبال می شوند؟

آیا آبی و قرمز دوباره قدرت اول فوتبال می شوند؟
چهارشنبه 22 تیر 1390  06:17 ب.ظ

فوتبال دو قطبی باز می گردد !

 

آیا با توجه به اوضاع و احوال کنونی دوباره شاهد دو قطبی شدن فوتبال خواهیم بود ؟ و دوباره همچون سابق (غیر از دهه 80 ) استقلال و پرسپوليس دوباره قدرت اول کشور می شوند ؟ هر چند قدرت تیمهای سپاهان و ذوب آهن را در هر صورت نمی توان نادیده گرفت در ضمن تیم تراکتورسازی با قلعه نوعی و چندین بازیکن مطرح به اضافه انبوه طرفداران این تیم حرفهای زیادی برای گفتن دارد ...

سرویس ورزشی «تابناک» ـ  دهمين دوره ليگ برتر فوتبال با همه جنجالها و حاشیه ها بالاخره با قهرماني سپاهان به پايان رسيد تا اين تيم اصفهاني صاحب ركوردي ديگر در ليگ حرفه اي فوتبال ايران شود. زردپوشان براي دومين سال متوالي جام را بالاي سر بردند تا از اين حيث تنها تيمي باشند كه 2 سال متوالي قهرمان ليگ برتر مي شود، اما جام ديگر (جام حذفي ) حكايتي ديگر داشت. اين جام كه البته سرنوشت آن چند روز پس از مشخص شدن چهره قهرمان ليگ برتر رقم خورد با دردسرهاي فراوان سرانجام نصيب پرسپوليس تهران شد تا اگر چه امير قلعه نويي با سپاهان 2 سال متوالي قهرماني ليگ برتر را كسب كرد اما علي دايي هم  می تواند به خود ببالد كه ركورد كسب 2 جام متوالي حذفي را با پرسپوليس کسب كرده است.

در سال جدید شرایط به گونه دیگری ست چون سازمان هاي دولتي، از هزينه كردن در ورزش حرفه‌اي منع شدند ، به این ترتیب تیمهای قدرتمندی چون سپاهان و ذوب آهن قدرت مانور سالهای گذشته را ندارند ، تیم ذوب آهن ، ستاره تیمش خلعتبری را از دست داد و برای نگه داشتن ستاره دیگر خود طالبی تا حدی با مشکل مواجه است !

البته تیم سپاهان شرایط سخت تری دارد ، این تیم در بازار نقل و انتقالات بخاطر مشکلات مالی قلعه نوعی سرمربی خود ، احسان حاج صفي(بخاطر مشکل خدمت)  هادي عقيلي ، سيدمهدي رحمتي و ابراهيم توره را از دست داد و ظاهرا خسرو حيدري هم خیال رفتن دارد هر چند عماد رضا ، سيد صالحي ، اشجاری و احمدی را جذب کرد...

ولی در تیمهای استقلال و پرسپوليس شرایط تا حدودی بهتر پیش می رود ، هر چند این دو تیم هم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنند اما پیش بینی می شود این دو تیم که بیشترین هوادار فوتبال را در ایران دارند و برای خصوصی شدن با مشکلات عمده ای مواجه هستند به همین جهت فعلا مانند سابق زیر نظر وزارت ورزش و جوانان قرار دارند پس به این ترتیب از کمک های این وزارتخانه بی بهره نخواهند بود ...


تا سال پیش، تمييز دادن تيم‌هاي متمول ليگ برتري از تيم‌هايي كه آه در بساط نداشتند، كار چندان سختي نبود. روال معمول اين بود كه تيم‌هاي صنعتي با بهره بردن از بودجه كارخانجات صنعتي، دغدغه‌اي به نام مشكل مالي نداشتند، ولی تيم‌هاي دولتي و خصوصي، همواره در محاصره طلبكاراني بودند كه براي گرفتن مطالباتشان به هر ترفندي دست می آویختند...

سازمان هاي دولتي، از هزينه كردن در ورزش حرفه‌اي منع شدند

در اواخر پاييز سال گذشته، نمايندگان مجلس در قانون پنجم توسعه، تصميم به تصويب بندي گرفتند كه بنا بر آن، سازمان هاي دولتي، از هزينه كردن در ورزش حرفه‌اي منع شدند و به این ترتیب، زنگ خطري بزرگ براي باشگاه‌هاي قديمي ورزش كشور به صدا در‌آمد.

اکنون باید نشست و منتظر ماند که آیا وقتی تیم هایی متمول در فصل آینده در شرایط مشابه با دیگر تیم ها قرار بگیرند، می توانند همچنان یکه تازی کنند یا آنها هم وقتی کفگیرشان ته دیگ بخورد، معنی کمبودها را می فهمند و مجبور می شوند با سیلی صورتشان را سرخ نگه دارند و به گفته ای، ترمزشان کشیده می شود؟


تیم استقلال تهران تا کنون جاسم کرار ، علي حمودي ،  آندرانيک تيموريان ، ميثم حسيني و مهدي رحمتي را جذب کرد  و در آستانه عقد قرارداد با خسرو حيدري قرار دارد هر چند فيليپ آلوز دسوزا ، محمد محمدي ، وحيد طالبلو  ، اميد روانخواه ، سيد صالحي ، اميرحسين صادقي و فرزاد آشوبي را از دست داد و وضعیت هادي شکوري نامشخص است .

تیم پرسپوليس هم تا کنون با علي کريمي ، محمد نصرتي ، مهرداد اولادی و معمارزاده قرارداد بست و با انصاریفرد و کاظمی در حال مذاکره است البته این تیم هم مهدي شيري ، سعيد حلافي ، رحمان احمدي  ، آرفي و حیدری را از دست داد .

ولی در مجموع باید قبول کرد که دو تیم محبوب پایتخت نسبت به سال گذشته از بازیکنان برتری سود می برند هر چند هر دوتیم در دفاع میانی همچون سال پیش تا حدودی با مشکل مواجه هستند ...

البته پرداخت مبالغ كلان از بودجه بيت‌المال به بازيكنان فوتبال و نداشتن خروجي مطلوب در رده ملي و باشگاهي، به يكي چالش‌هاي اصلي ورزش ايران تبديل شده است، به گونه ای که از مصاحبه بازيكنان، مربيان و مديران باشگاه‌هاي ليگ برتري مي‌توان چنين برداشت كرد كه سقف قراردادها براي ليگ يازدهم، بيشتر شبيه يك شوخي است...

آیا با توجه به اوضاع و احوال کنونی دوباره شاهد دو قطبی شدن فوتبال خواهیم بود ؟ و دوباره همچون سابق (غیر از دهه 80 ) استقلال و پرسپوليس دوباره قدرت اول کشور می شوند ؟ البته قدرت تیمهای سپاهان و ذوب آهن را در هر صورت نمی توان نادیده گرفت در ضمن تیم تراکتورسازی با قلعه نوعی و چندین بازیکن مطرح به اضافه انبوه طرفداران این تیم حرفهای زیادی برای گفتن دارد .

عملکرد استقلال و پرسپوليس درفصل نقل و انتقالات

رئيس هيئت فوتبال استان تهران از ثبت قرارداد 20 بازيکن تيم پرسپوليس و 6 بازيکن تيم استقلال در اين هيئت خبر داد.

حبیب الله شیرازی گفت: تیم‌های لیگ برتری تنها تا ساعت 12 ظهر روز اول مردادماه فرصت دارند که قراردادهای خود را در هیئت‌های فوتبال سراسر کشور ثبت کنند. ما تا این تاریخ و زمان پذیرای باشگاه‌های تهرانی استقلال و پرسپولیس هستیم تا قرارداد بازیکنان‌شان را ثبت کنند.

وی در ادامه افزود: با توجه به بلاتکلیفی دو باشگاه راه آهن شهرری و نفت تهران در فصل جاری پذیرای این دو تیم در هیئت فوتبال استان تهران نبودیم و تنها قرارداد بازیکنان پرسپولیس و استقلال در هیئت فوتبال استان تهران ثبت شده است.

رئیس هیئت فوتبال استان تهران با اشاره به فهرست بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس در هیئت فوتبال استان تهران گفت: علیرضا محمد، محمد منصوری، شیث رضایی، هادی نوروزی، غلامرضا رضایی، محمد نوری، امیرحسین فشنگچی، مازیار زارع، حمید علی عسگری، سامان آقازمانی و روح الله سیفی؛ 11 بازیکنی هستند که از سال گذشته با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارند و این فصل باید در این تیم بازی کنند.

وی افزود: علی کریمی، مجتبی شیری، ابراهیم شکوری، رضا نورمحمدی، حسین بادامکی، علیرضا حقیقی، محمد نصرتی، میثاق معمارزاده و مهرداد اولادی نیز هر کدام قراردادهای جدیدی را با باشگاه پرسپولیس به امضا رسانده‌اند.

شیرازی در ادامه از ثبت قرارداد مربیان تیم پرسپولیس حمید استیلی، سعید عزیزیان و محسن عاشوری در هیئت فوتبال استان تهران خبر داد.

رئیس هیئت فوتبال استان تهران همچنین در خصوص عملکرد باشگاه استقلال در فصل نقل و انتقالات لیگ برتر گفت: علی حمودی، میثم حسینی و جاسم کرار و مهدی رحمتی و تیموریان بازیکنانی هستند که در فصل نقل و انتقالات با تیم استقلال قرارداد امضا کرده‌اند. همچنین باشگاه استقلال قرارداد مهدی امیرآبادی، محسن یوسفی و حنیف عمران زاده را تمدید کرده است.

 
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
mohammad_43

mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 34220
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:آیا آبی و قرمز دوباره قدرت اول فوتبال می شوند؟
چهارشنبه 22 تیر 1390  06:35 ب.ظ

نه دیگه اون موقع غیرتی بازی می کردند اما الان پولی

azarian2010

azarian2010
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1389 
تعداد پست ها : 809
محل سکونت : بروجن

پاسخ به:آیا آبی و قرمز دوباره قدرت اول فوتبال می شوند؟
چهارشنبه 22 تیر 1390  07:50 ب.ظ

 اگه تيم هاي ايراني هستن هيچ وقت خوب بازي نميكنن.همه ورزشها خوبه جز فوتبال ايران

mardedarya405

mardedarya405
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1390 
تعداد پست ها : 662
محل سکونت : سیستان وبلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها