عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کنترل کلسترول را از کودکی آغاز کنید

کنترل کلسترول را از کودکی آغاز کنید
چهارشنبه 22 تیر 1390  11:51 ب.ظ

کارشناسان بهداشت عمومی تاکید کردند کنترل و معاینه کلسترول را باید از دوران کودکی آغاز کرد.این کارشناسان امیدوارند که معاینه و تشخیص زودهنگام بتواند به یک رژیم غذایی و انتخاب یک الگوی زندگی سالم منتهی شود که نتیجه آن پیشگیری و درمان موفق تر خواهد بود.
به گزارش سایت هلت دی نیوز، کارشناسان انجمن ملی لیپید در آمریکا با ارائه دستورالعمل های جدیدی در این زمینه اظهار داشتند که همه کودکان وقتی به سن 9 تا 11 سالگی می رسند باید از نظر بررسی میزان کلسترول در خونشان تحت معاینه و کنترل قرار بگیرند.
این گروه از کارشناسان همچنین تاکید کردند در مورد کودکانی که سابقه خانوادگی ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی یا افزایش کلسترول را دارند ضرورت دارد که حتی در سنین پایین تر مثلا از آغاز دو سالگی با یک تست خون ساده از نظر سطح کلسترول تحت معاینه قرار بگیرند.
دکتر پاتریک ام موریارتی، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه کنزاس و نویسنده اصلی این دستورالعمل های جدید خاطرنشان ساخت: مردم باید از سابقه ابتلا به کلسترول بالا در خانواده خود آگاه باشند. در این صورت این آگاهی می تواند به تشخیص زودهنگام کمک کند و تشخیص به موقع در این زمینه نیز برای تغییرات موثر در رژیم غذایی و عادات تغذیه ای در سنین جوانی حیاتی است چون در امر کاهش پیامدهای بیماری زایی این مشکل در سالهای آتی زندگی بسیار موثر خواهد بود.
به گزارش ایسنا، بعلاوه اگر این بیماری در سن پایین تر تشخیص داده شود روش های درمانی که برای مقابله با آن بکار گرفته خواهد شد، موثرتر خواهد بود چون هنوز مشکل افزایش ذرات کلسترول در عروق خونی چندان پیشرفت نکرده است. این توصیه ها در واقع بخشی از دستورالعمل های جدیدی است که برای معاینه تشخیص و درمان کلسترول بالای موروثی تعیین شده اند.
این یافته در مجله لیپیدولوژی بالینی منتشر شده است.


    منبع :سلامت نيوز

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها