عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

مصرف غذاهای سرخکرده دانش آموزان را تنبل می کند

مصرف غذاهای سرخکرده دانش آموزان را تنبل می کند
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:12 ق.ظ

یک متخصص تغذیه گفت: غذا های سرخ شده و غنی از روغن دانش آموز را تنبل می کند.
مرتضی صفوی اظهار داشت: توجه ویژه به تغذیه دانش آموزان در دوران امتحانات بسیار مهم است.
وی بیان داشت: با اینکه درس خواندن نیاز دانش آموزان را به انرژی چندان افزایش نمی دهد اما استفاده از غذاهای مناسب برای دانش آموزان ضروری است.
این متخصص تغذیه افزود: کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان نیاز دارند که در طول امتحانات غذاهایی مصرف کنند که مواد مغذی مورد نیاز بدن آنها را فراهم کند تا بتوانند سریع تر فکر کنند و حافظه بهتری داشته باشند.
صفوی اضافه کرد: دانش آموزان باید از غذاهایی که آنها را خواب آلوده می کند، پرهیز کنند همچنین بر خلاف تصور بسیاری از مادران مصرف غذاهای چرب و سرشار از روغن برای تقویت ذهن و بدن صحیح نیست.
وی با بیان اینکه غذا های سرخ شده و غنی از روغن، دانش آموز را تنبل می کند، گفت: غذاهای چرب، سرخ شده و پر ادویه به زمان بیشتری برای هضم نیاز دارند؛ دانش آموزان نباید پیش از امتحان غذاهای چرب و پر ادویه به مقدار زیاد استفاده کنند.
این متخصص تغذیه بیان داشت: دانش آموزان تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهند؛ کودکان که معده کوچکتری دارند در طول روز 5 وعده غذا با حجم کم مصرف کنند همچنین مصرف 2 تا 3 وعده غذای سنگین و حجیم در طول روز باعث خواب آلودگی دانش آموز می شود و آنها را بی حال می کند.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها