عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف غذاهای سرخکرده دانش آموزان را تنبل می کند

مصرف غذاهای سرخکرده دانش آموزان را تنبل می کند
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:12 ق.ظ

یک متخصص تغذیه گفت: غذا های سرخ شده و غنی از روغن دانش آموز را تنبل می کند.
مرتضی صفوی اظهار داشت: توجه ویژه به تغذیه دانش آموزان در دوران امتحانات بسیار مهم است.
وی بیان داشت: با اینکه درس خواندن نیاز دانش آموزان را به انرژی چندان افزایش نمی دهد اما استفاده از غذاهای مناسب برای دانش آموزان ضروری است.
این متخصص تغذیه افزود: کودکان و نوجوانان و حتی بزرگسالان نیاز دارند که در طول امتحانات غذاهایی مصرف کنند که مواد مغذی مورد نیاز بدن آنها را فراهم کند تا بتوانند سریع تر فکر کنند و حافظه بهتری داشته باشند.
صفوی اضافه کرد: دانش آموزان باید از غذاهایی که آنها را خواب آلوده می کند، پرهیز کنند همچنین بر خلاف تصور بسیاری از مادران مصرف غذاهای چرب و سرشار از روغن برای تقویت ذهن و بدن صحیح نیست.
وی با بیان اینکه غذا های سرخ شده و غنی از روغن، دانش آموز را تنبل می کند، گفت: غذاهای چرب، سرخ شده و پر ادویه به زمان بیشتری برای هضم نیاز دارند؛ دانش آموزان نباید پیش از امتحان غذاهای چرب و پر ادویه به مقدار زیاد استفاده کنند.
این متخصص تغذیه بیان داشت: دانش آموزان تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهند؛ کودکان که معده کوچکتری دارند در طول روز 5 وعده غذا با حجم کم مصرف کنند همچنین مصرف 2 تا 3 وعده غذای سنگین و حجیم در طول روز باعث خواب آلودگی دانش آموز می شود و آنها را بی حال می کند.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها