عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

مصرف روغن حیوانی مفیدتر از کره صنعتی است

مصرف روغن حیوانی مفیدتر از کره صنعتی است
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:18 ق.ظ

یک متخصص قلب و عروق گفت: مصرف روغن حیوانی اصل به دلیل نحوه تولید سنتی نسبت به کره صنعتی برتری دارد.
دکتر معصوم علی معصومی اظهارداشت: اسیدچرب ترانس روغن حیوانی اصل که در کرمانشاه و شهرهای مجاور این استان تولید می شود، می تواند مفیدتر از کره صنعتی باشد.
وی افزود: نکته حائز اهمیت مصرف روغن حیوانی این است که بسته به فعالیت افراد، نوع چربی مفید یا مضر این روغن در بدن افزایش یا کاهش می یابد.
معصومی ادامه داد: اگر مصرف کننده روغن حیوانی، فردی مسن و سیگاری یا چاق باشد، در اثر کم تحرکی چربی مضر (کلسترول ldl) افزایش یافته و برای انسان مشکلات عروقی ایجاد می کند.
این متخصص قلب و عروق با اشاره به فرایند تهیه روغن حیوانی که از ماست به دوغ و در نهایت به روغن تبدیل می شود و کره از خامه استخراج می گردد، تاکید کرد: باید دانست که مصرف کم روغن حیوانی برای افراد جوان که چاق و یا سیگاری نیستند، مفید است و کلسترول مفید hdl را کمی افزایش می دهد.
وی گفت: باید از مصرف روغن جامد نباتی در طول زندگی پرهیز کرد و اگر مجبور به سرخ کردن موادغذایی در روغن هستیم، از نوع مایع مخصوص سرخ کردن استفاده شود.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9107
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها