عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف روغن حیوانی مفیدتر از کره صنعتی است

مصرف روغن حیوانی مفیدتر از کره صنعتی است
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:18 ق.ظ

یک متخصص قلب و عروق گفت: مصرف روغن حیوانی اصل به دلیل نحوه تولید سنتی نسبت به کره صنعتی برتری دارد.
دکتر معصوم علی معصومی اظهارداشت: اسیدچرب ترانس روغن حیوانی اصل که در کرمانشاه و شهرهای مجاور این استان تولید می شود، می تواند مفیدتر از کره صنعتی باشد.
وی افزود: نکته حائز اهمیت مصرف روغن حیوانی این است که بسته به فعالیت افراد، نوع چربی مفید یا مضر این روغن در بدن افزایش یا کاهش می یابد.
معصومی ادامه داد: اگر مصرف کننده روغن حیوانی، فردی مسن و سیگاری یا چاق باشد، در اثر کم تحرکی چربی مضر (کلسترول ldl) افزایش یافته و برای انسان مشکلات عروقی ایجاد می کند.
این متخصص قلب و عروق با اشاره به فرایند تهیه روغن حیوانی که از ماست به دوغ و در نهایت به روغن تبدیل می شود و کره از خامه استخراج می گردد، تاکید کرد: باید دانست که مصرف کم روغن حیوانی برای افراد جوان که چاق و یا سیگاری نیستند، مفید است و کلسترول مفید hdl را کمی افزایش می دهد.
وی گفت: باید از مصرف روغن جامد نباتی در طول زندگی پرهیز کرد و اگر مجبور به سرخ کردن موادغذایی در روغن هستیم، از نوع مایع مخصوص سرخ کردن استفاده شود.

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها