عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

ذره اي از حقوق هسته اي خود عقب نشيني نمي كنيم

ذره اي از حقوق هسته اي خود عقب نشيني نمي كنيم
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:21 ق.ظ

در ادامه تور اروپايي تأكيد شد
صالحي: ذره اي از حقوق هسته اي خود عقب نشيني نمي كنيم

وزير امورخارجه كشورمان بار ديگر با اعلام پايبندي جمهوري اسلامي ايران به تعهدات خود در معاهدهNPT تأكيد كرد كه تهران به هيچ وجه از حقوق هسته اي خود عقب نشيني نمي كند.
«علي اكبر صالحي» ديروز در ادامه سفر به برخي كشورهاي اروپايي و قبل از ترك اتريش به مقصد نيجريه، با وزير امورخارجه اين كشور ديدار و گفت وگو كرد.
به گزارش فارس، وي پس از ديدار و گفت وگو با «اشپيندل اگر» همتاي اتريشي خود در نشست مطبوعاتي مشترك، بار ديگر با اعلام پايبندي جمهوري اسلامي ايران به تعهداتش بر اساس معاهدهNPT و اساسنامه آژانس تصريح كرد: ما به همان ميزان كه به تعهداتمان پايبند هستيم از حقوقمان نيز ذره اي عقب نشيني نمي كنيم.
وزيرخارجه با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر حرام بودن توليد، انباشت و به كارگيري سلاح هسته اي اظهار داشت اگر ايران مي خواست به دنبال سلاح هسته اي باشد روش ديگري را اتخاذ مي كرد.
صالحي سپس به روابط بسيار خوب ايران و اتريش در دهه هاي اخير اشاره كرد و گفت: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي اولين رئيس جمهوري كه به ايران سفر كرد، رئيس جمهور اتريش بود و او انقلاب مردم ايران را تبريك گفت كه اين به عنوان حركتي مردمي و دوستانه در اذهان ملت ما باقي است.
وزير خارجه اتريش نيز در اين نشست گفت: ما خواستار راه حلي براي موضوع هسته اي ايران هستيم و به همين خاطر نيازمند گفت وگوهاي دوجانبه مي باشيم. پيش از اين در ژنو با آقاي صالحي گفت وگو داشتم.
وي در پاسخ به سؤالي درباره برخورد دوگانه اروپا در زمينه حقوق بشر و خارج كردن نام گروهك تروريستي منافقين از فهرست گروه هاي تروريستي گفت كه هرگونه فعاليت تروريستي با مخالفت شديد كشورش مواجه مي شود.
ديدار صالحي
با نمايندگان پارلمان اتريش
وزيرامورخارجه كشورمان همچنين عصر سه شنبه به وقت محلي با 10 نفر از نمايندگان پارلمان اتريش ديدار و گفت وگو كرد.
در اين ديدار كه در محل پارلمان اتريش و با حضور 10 نفر از اعضاي كميسيون سياست خارجي پارلمان اتريش از 5 حزب اصلي اين كشور برگزار شد، خانم اورزولا پلاسنيك معاون كميسيون سياست خارجي پارلمان اتريش ضمن ارائه گزارشي از فعاليت هاي پارلمان اين كشور خواستار آگاهي از ديدگاهها و مواضع جمهوري اسلامي ايران در قبال تحولات منطقه از جمله عراق، افغانستان، بحرين و سوريه شد.
در اين ديدار همچنين درباره مسائلي چون افراط گرايي، تروريسم، موضوع هسته اي، حقوق بشر و جايگاه زنان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
طرف اتريشي در اين ديدار با اشاره به روابط نزديك ايران و اتريش مذاكره و گفت وگو را ضروري و مهم برشمرد و تأكيد كرد: بايد تلاش شود موانع و مشكلات از طريق گفت وگو و ديالوگ برطرف شود.
پلاسنيك تأكيد كرد: ترديدي وجود ندارد كه جمهوري اسلامي ايران يك قدرت منطقه اي است و اقتصادش در حال ظهور مي باشد. وزير امورخارجه كشورمان ديروز به منظور شركت در چهاردهمين اجلاس شوراي وزيران گروه دي هشت، وين را به مقصد ابوجا، پايتخت اتريش ترك كرد.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها