عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مشكل استخدامي دانشجويان تربيت معلم در سال 90 حل مي شود

مشكل استخدامي دانشجويان تربيت معلم در سال 90 حل مي شود
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:22 ق.ظ

معاون وزير آموزش و پرورش گفت: مشكل استخدامي دانشجويان تربيت معلم در سال 90 حل مي شود..
«ابراهيم سحر خيز« در جمع خبرنگاران در قزوين با اعلام اين خبر اظهار داشت: دانشجويان دختر فارغ التحصيل مراكز تربيت معلم و دانشجويان پسر اين مراكز كه دوره سربازي را گذرانده اند مشمول اين استخدام هستند و با اخذ مجوز معاونت نظارت و راهبردي رياست جمهوري ، آنان به استخدام وزارت آموزش و پرورش در خواهند آمد.
وي اظهار داشت: دانشجويان فارغ التحصيل مراكز تربيت معلم كه دوره سربازي را نگذرانده اند به عنوان سرباز معلم به كار گرفته مي شوند.
سحر خيز ادامه داد: برگزيدگان مسابقات عملي فني و حرفه اي كشور بدون حضور در كنكور وارد دانشكده هاي فني و حرفه اي مي شوند.
وي افزود: نفرات اول تا سوم آزمون عملي فني و حرفه اي كه به ميزباني قزوين برگزار شد بدون حضور در كنكور وارد دانشكده هاي فني و حرفه اي مي شوند تا در رشته هاي خود ادامه تحصيل دهند.
اين مسئول گفت: آموزشكده هاي فني و حرفه اي با منفك شدن از آموزش و پرورش زير نظر وزارت علوم اداره مي شوند و اين امر موجب شده تا علاقه مندان به تحصيل به اين رشته ها در يك دانشگاه مجاز به نام دانشگاه فني و مهندسي به ادامه تحصيل بپردازند.
معاون وزير آموزش و پرورش گفت: هيچ مانعي براي ادامه تحصيل دانش آموزان وجود ندارد و وزارت علوم به فارغ التحصيلان اين دانشگاه مدرك معتبر صادر مي كند.
سحرخيز با اشاره به اين كه راههاي متعددي براي ادامه تحصيل دانش آموزان و رشته هاي فني و حرفه اي وجود دارد افزود: حضور در دانشگاه جامع علمي و كاربردي آموزشكده هاي فني و حرفه اي و دانشگاه آزاد از جمله راههاي ادامه تحصيل هنرجويان است.
وي همچنين از تجهيز مراكز فني و حرفه اي سراسر كشور در سال جاري خبر داد و گفت: برنامه وزارتخانه مبني بر جذب 50 درصدي دانش آموزان در رشته هاي فني و حرفه اي است.
سحر خيز ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش نيز 100 ميليارد ريال به منظور تجهيز امكانات اين آموزشگاهها اختصاص داده است.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها