عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

مشكل استخدامي دانشجويان تربيت معلم در سال 90 حل مي شود

مشكل استخدامي دانشجويان تربيت معلم در سال 90 حل مي شود
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:22 ق.ظ

معاون وزير آموزش و پرورش گفت: مشكل استخدامي دانشجويان تربيت معلم در سال 90 حل مي شود..
«ابراهيم سحر خيز« در جمع خبرنگاران در قزوين با اعلام اين خبر اظهار داشت: دانشجويان دختر فارغ التحصيل مراكز تربيت معلم و دانشجويان پسر اين مراكز كه دوره سربازي را گذرانده اند مشمول اين استخدام هستند و با اخذ مجوز معاونت نظارت و راهبردي رياست جمهوري ، آنان به استخدام وزارت آموزش و پرورش در خواهند آمد.
وي اظهار داشت: دانشجويان فارغ التحصيل مراكز تربيت معلم كه دوره سربازي را نگذرانده اند به عنوان سرباز معلم به كار گرفته مي شوند.
سحر خيز ادامه داد: برگزيدگان مسابقات عملي فني و حرفه اي كشور بدون حضور در كنكور وارد دانشكده هاي فني و حرفه اي مي شوند.
وي افزود: نفرات اول تا سوم آزمون عملي فني و حرفه اي كه به ميزباني قزوين برگزار شد بدون حضور در كنكور وارد دانشكده هاي فني و حرفه اي مي شوند تا در رشته هاي خود ادامه تحصيل دهند.
اين مسئول گفت: آموزشكده هاي فني و حرفه اي با منفك شدن از آموزش و پرورش زير نظر وزارت علوم اداره مي شوند و اين امر موجب شده تا علاقه مندان به تحصيل به اين رشته ها در يك دانشگاه مجاز به نام دانشگاه فني و مهندسي به ادامه تحصيل بپردازند.
معاون وزير آموزش و پرورش گفت: هيچ مانعي براي ادامه تحصيل دانش آموزان وجود ندارد و وزارت علوم به فارغ التحصيلان اين دانشگاه مدرك معتبر صادر مي كند.
سحرخيز با اشاره به اين كه راههاي متعددي براي ادامه تحصيل دانش آموزان و رشته هاي فني و حرفه اي وجود دارد افزود: حضور در دانشگاه جامع علمي و كاربردي آموزشكده هاي فني و حرفه اي و دانشگاه آزاد از جمله راههاي ادامه تحصيل هنرجويان است.
وي همچنين از تجهيز مراكز فني و حرفه اي سراسر كشور در سال جاري خبر داد و گفت: برنامه وزارتخانه مبني بر جذب 50 درصدي دانش آموزان در رشته هاي فني و حرفه اي است.
سحر خيز ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش نيز 100 ميليارد ريال به منظور تجهيز امكانات اين آموزشگاهها اختصاص داده است.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها