عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دستگاه قضايي با هتاكان به سپاه برخورد كند

دستگاه قضايي با هتاكان به سپاه برخورد كند
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:29 ق.ظ

با گذشت يك هفته از نامه گستاخانه برادر رئيس جمهور سابق كشورمان به فرمانده سپاه، برخي از فعالان سياسي و اعضاي كميسيون حقوقي مجلس خواستار برخورد قاطع دستگاه قضايي با هتاكان به سپاه شدند.
حجت الاسلام «سيدمصطفي طباطبايي نژاد» عضو كميسيون قضايي مجلس در گفت وگو با فارس با اشاره به نامه اخير محمدرضا خاتمي عضو حزب منحله مشاركت خطاب به فرمانده سپاه اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يكي از دستاوردهاي بسيار پربركت انقلاب و بازوي توانمند نظام است.
طباطبايي نژاد با بيان اينكه هتاكان به سپاه در حدي نيستند كه سخن آنها به حساب آيد، گفت: يك سري افراد كه پيشينه و اقدامات آنها مشخص است، موضعي را در مقابل سپاه و فرمانده آن گرفته اند و از آنجا كه اين افراد در حدي نيستند كه بخواهيم صحبت هاي آنها را به حساب آوريم، مطمئنا با اين سخنان خللي در روند كار سپاه و انجام وظيفه اين نهاد در قبال انقلاب به وجود نخواهد آمد.
طباطبايي نژاد با بيان اينكه دستگاه قضا وظيفه خود مي داند كه با هتاكان سپاه پاسداران برخورد كند، خاطر نشان كرد: مطمئنا خود فرمانده سپاه پاسخ اين سخنان را خواهد داد اما اگر اين افراد بخواهند با اين مواضع سپاه را زير سوال ببرند، دستگاه قضا نيز با آنها برخورد مي كند.
حجت الاسلام سيدمحمد موحد عضو كميسيون اصل 90 مجلس نيز دراين باره با ذكر اين نكته كه «تحت هيچ شرايطي نبايد اجازه دهيم كه سپاه در راستاي اهدافش تضعيف شود و همه بايد از حضور سپاه به تمام معنا حمايت كنيم»، از وظيفه دستگاه قضايي در برابر هتاكان جايگاه سپاه پاسداران سخن به ميان آورد و گفت كه دستگاه قضايي كشورمان موظف است هر جا كه احساس كرد به هر يك از اركان نظام از جمله «سپاه پاسداران انقلاب اسلامي» جسارتي شده و جايگاه اين نهاد تضعيف شد و يا مقابله اي صورت گرفت، به تمام معنا ورود كرده و برخورد قانوني و لازم را انجام دهد.
«حسين فدايي» نماينده مردم تهران و دبيركل جمعيت ايثارگران انقلاب اسلامي نيز دراين باره گفت: يكي از وظايف سپاه اين است كه عناصر فاسد، منحرف و مسئله دار را شناسايي كرده امنيت فكري را براي جامعه به وجود آورد؛ كساني كه انحراف فكري داشته و دست در دست دشمنان ملت ايران دارند، بايد توسط سپاه و دستگاه هاي امنيتي شناسايي و به مردم معرفي شوند.
وي اظهار داشت: سپاه وظيفه دارد كه توطئه ها و ترفندهاي منحرفان و عناصر مسئله دار را شناسايي و به مردم معرفي كند.
كاظم جلالي، سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هم با محكوم كردن هتاكي اخير عليه سپاه تاكيد كرد كه نبايد جايگاه سپاه مخدوش و نسبت به اين نهاد هتاكي شود و دستگاه قضايي نيز بي ترديد بايد در برابر هتاكي نسبت به سپاه به وظيفه خود عمل و با آنان برخورد كند.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها