عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

سرطان را به عوارض ديابت اضافه كنيد

سرطان را به عوارض ديابت اضافه كنيد
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:30 ق.ظ

ديابت در حال حاضر بعنوان بيماري شناخته شده است كه مي‌تواند علل بروز بسياري از مشكلات و ناراحتي‌هاي ديگر باشد اما شواهد آزمايشگاهي اخير نشان مي‌دهد كه به اين فهرست مي‌توان سرطان را نيز اضافه كرد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، نتايج يك مطالعه جديد نشان داده است كه زنان مبتلا به ديابت 8 درصد بيشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان هستند در حالي كه در مردان اين رقم به 9 درصد مي‌رسد.

دكتر گابريل لاي، از متخصصان طب پيشگيري از سرطان در انستيتو ملي سرطان آمريكا در اين مطالعه خاطرنشان كرد: علاوه بر افزايش خطر ابتلا به سرطان در افراد ديابتي، احتمال مرگ ناشي از سرطان نيز در اين بيماران بيشتر است به طوري كه اين احتمال در زنان 11 درصد و در مردان تا 17 درصد افزايش پيدا مي‌كند البته در اين مطالعه احتمال سرطان پروستات در مردان، گنجانده نشده است.

به گزارش سايت اينترنتي هلت دي نيوز، دكتر لاي تصريح كرد: به دلايلي كه هنوز معلوم نيست، ديابت در واقع با كاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان ارتباط دارد. در واقع احتمال ابتلا به سرطان پروستات در مردان ديابتي 4 درصد كاهش پيدا مي‌كند. در اين مطالعات آمار مربوط به 295 هزار و 287 مرد و 199 هزار و 665 زن از هشت ايالت مختلف آمريكا بررسي و تجزيه و تحليل شد.

انتهاي پيام

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها