عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

براي مبارزه با بحران چاقي، نوزادان هم بايد ورزش كنند

براي مبارزه با بحران چاقي، نوزادان هم بايد ورزش كنند
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:31 ق.ظ

مقامات بهداشتي دولت انگليس اعلام كردند كه كودكان پيش‌ دبستاني و حتي نوزادان هم نياز به ورزش روزانه دارند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين مسوولان در يك برنامه جديد با هدف مبارزه با بحران چاقي دستورالعمل‌هاي تازه‌اي را منتشر كرده‌اند كه براساس آن حتي كودكان زير 5 سال و نوزاداني كه هنوز قادر به راه‌ رفتن نيز نيستند، بايد هر روز ورزش كنند.

در اين دستورالعمل جديد از سوي دپارتمان بهداشتي انگليس آمده است كه كودكان زير 5 سالي كه مي‌توانند راه بروند بايد حداقل 3 ساعت در روز تحرك و فعاليت بدني داشته باشند.

اين مقامات تاكيد كردند والدين بايد حتي المقدور از ساعت‌هايي كه كودكان آنها در مقابل تلويزيون مي‌نشينند به هر بهانه‌اي بكاهند و آنها را وادار به جست و خيز و فعاليت كنند.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، از سوي ديگر مقامات انستيتو پزشكي در آمريكا با ابراز نگراني نسبت به مشكل چاقي در كودكان و خردسالان، دستورالعمل‌هاي جديدي را نيز در زمينه رژيم غذايي و فعاليت بدني براي اين گروه سني منتشر كردند.

بنا براين گزارش، تقريبا يك چهارم از بزرگسالان انگليسي مبتلا به چاقي هستند و كارشناسان تخمين زده‌اند كه تا سال 2050 با روند فعلي، حدود 90 درصد از افراد بالغ در اين كشور با معضل چاقي مواجه خواهند بود.

انتهاي پيام

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها