عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

يوفا:هيچ دليلي براي محروميت باشگاههاي تركيه از رقابتهاي اروپا وجود ندارد

يوفا:هيچ دليلي براي محروميت باشگاههاي تركيه از رقابتهاي اروپا وجود ندارد
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:38 ق.ظ

تهران- يوفا نهاد حاكم بر فوتبال اروپا اعلام كرد،بر اساس شواهد كنوني در اين مرحله هيچ دليلي براي محروميت باشگاههاي تركيه كه در تحقيقات تباني در مسابقات مطرح شده اند، از رقابتهاي اروپا وجود ندارد.
يوفا:هيچ دليلي براي محروميت باشگاههاي تركيه از رقابتهاي اروپا وجود ندارد

به گزارش خبرگزاري رويترز، يوفا يك روز بعد از آنكه پليس تركيه 22 نفر از جمله رييس باشگاه ترابوزان اسپور را بازداشت كرد، اين مطلب را اعلام كرد.


پيش از اين نيز 26 نفر در تحقيقات تباني در مسابقات فوتبال در انتظار محاكمه هستند.


يوفا در بيانيه اي اعلام كرد اين نهاد به فدراسيون فوتبال تركيه اطمينان كامل دارد كه اسامي باشگاهها را صرفا براساس شايستگي ورزشي به يوفا اعلام مي كند و در اين مورد با اطلاعاتي كه در اختيار دارد اقدام ضروري را اتخاذ خواهد كرد.


اين بيانيه مي افزايد: براساس قوانين و مقررات يوفا و با توجه به اطلاعات دريافتي هيچ دليلي وجود ندارد كه يوفا از ورود باشگاههايي كه در حال حاضر مورد تحقيق هستند، جلوگيري كند.


علاوه برآن تمام باشگاههاي شركت كننده در رقابتهاي باشگاهي يوفا، ضمانت كتبي به يوفا ارايه كرده اند مبني براينكه در تباني در مسابقات فوتبال نقش نداشته اند.


در ادامه اين بيانيه آمده است:يوفا از مسئولان تركيه مي خواهد هر گونه اطلاعات مربوطه در مورد تحقيقات در دست انجام را در اسرع وقت به فدراسيون فوتبال اين كشور ارسال كنند تا عدالت ورزشي به بهترين نحو اجرا شود.


تحقيقات سراسري در تركيه، آماده سازي براي فصل جديد مسابقات را در حالي كه كمتر از يك ماه به آغاز فصل مانده به هرج و مرج كشانده و مي تواند به از دست دادن عنوان قهرماني باشگاه فنرباغچه بينجامد.


در روز دوشنبه درست چند ساعت پس از آنكه 'عزيز ييلديريم' رييس باشگاه فنرباغچه به اتهام تباني و تشكيل يك سازمان تبهكاري به بازداشتگاه بازگردانده شد، صدري شنر از باشگاه ترابوزان اسپور نيز بازداشت شد.


ساير اعضاي هيئت مديره فنرباغچه جزو 26 نفري هستند كه بعد از عمليات يك هفته قبل پليس در بازداشت مانده اند؛ سرنخ بدست آمده از شواهد دستكاري در نتايج 19 مسابقه به بازداشت آنها منجر شد.


مسابقه فنرباغچه با سيواس اسپور كه به پيروزي 4 به 3 فنرباغچه انجاميد و عنوان قهرماني را در آخرين روز فصل از آن آنها كرد، جزو اين مسابقات است.


يوفا اعلام كرد، در صورت اثبات هرگونه خطاكاري در مراحل بعدي، مي تواند از اين تصميم خود عدول كند.


اگر مشخص شود باشگاه مورد نظر جواز حضور را از طريق تباني يا دستكاري در نتايج بدست آورده است، هر زمان مي توان در مورد محروميت يك باشگاه از حضور در يك رقابت يا هرگونه رقابتهاي آينده اروپا تصميم گيري كرد.


در بيانيه يوفا آمده است، هيچ ترديدي نيست كه اين پرونده پيچيده اي است كه هنوز كامل نشده، اما مسابقات مورد ظن در حوزه قدرت فدراسيون فوتبال تركيه و قلمرو قانوني نظام قضايي تركيه قرار دارد.بنابراين يوفا نمي تواند در مورد هرگونه نتايج بالقوه آن اظهار نظر كند.


فنرباغچه مستقيما جواز حضور در مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا را كسب كرده است. ترابوزان دارنده مقام دوم نيز به دور سوم رقابتهاي انتخابي مي رود.


قرعه كشي دور سوم مسابقات انتخابي ليگ قهرمانان اروپا روز جمعه انجام مي شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها