عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

باشگاه چيني با جذب كونكا به دنبال قهرماني فوتبال جهان است

پنج شنبه 23 تیر 1390  12:46 ق.ظ

تهران - ورود 'داريو كونكا' آرژانتيني به باشگاه چيني گوانگجو كه گرانترين فوتباليست در چين محسوب مي شود، از نظر رييس اين باشگاه اولين گام به سوي قهرماني جهان است.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، ليو يونگجو رييس باشگاه گوانگجو اورگراند گفت: جذب اين بازيكن براي باشگاه ليگ برتر گوانگجو اورگراند كه ركورد 10 ميليون دلار را براي انتقال اين هافبك 28 ساله پرداخته، تازه آغاز كار است.

ليو گفت: اگر بتوانيم اهداف درست را شناسايي كنيم، همچنان نگاهمان به بازار آن سوي آبها است.

وي گفت: هدف ما جذب بازيكنان جوان براي ارتقاي رقابت جويي تيم و تحقق اهدافمان است كه پيروزي در ليگ قهرمانان كنفدراسيون فوتبال آسيا طي پنج سال آينده از جمله اين اهداف است.

ليو افزود: ما به دنبال بدست آوردن جام باشگاههاي جهان نيز هستيم. اگر نتوانيم اين پيروزي ها را كسب كنيم به خريد بازيكنان خارجي كه در سطح بالايي بازي مي كنند ادامه مي دهيم.

باشگاه گوانگجو دو سال پيش به علت رسوايي تباني در مسابقات فوتبال به يك دسته پايين تر سقوط كرد، اما اين فصل با هزينه 18 ميليون يورو بابت نقل و انتقالات قبل از انعقاد قرارداد با كونكا، به ليگ برتر صعود كرد.

گروه املاك اورگراند يكي از مهمترين شركتهاي املاك چين مالكيت اين باشگاه را در اختيار دارد و شيو جياين مالك آن يكي از ثروتمندترين سرمايه داران چين است.

كونكا يك قرارداد سه و نيم ساله به ارزش 7 ميليون دلار در سال با صدرنشين ليگ برتر چين امضا كرده كه او را به گرانترين بازيكن در چين تبديل كرده است.

كونكا كه در سال 2010 بازيكن فصل برزيل شناخته شد، در كنار برخي از برجسته ترين بازيكنان چين و چندين فوتباليست برزيلي بازي خواهد كرد.

اين بازيكن كه در مدت سه و نيم سال حضور در باشگاه فلوميننزه برزيل 40 گل به ثمر رسانده گفت: من به باشگاهي كه چشم اندازي بزرگ دارد پيوسته ام.

باشگاه اورگراند چين در اين فصل شكستي نداشته و با 37 امتياز از 15 بازي صدرنشين ليگ شده است.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 58933
دسترسی سریع به انجمن ها