عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تقوي سرمربي تيم فوتبال سايپا شمال شد

تقوي سرمربي تيم فوتبال سايپا شمال شد
پنج شنبه 23 تیر 1390  01:04 ق.ظ

خبرگزاري فارس: مجتبي تقوي، مدرس فوتبال طي حكمي به عنوان سرمربي تيم فوتبال سايپا شمال منصوب شد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از سايت باشگاه سايپا، بعد از قهرماني تيم فوتبال سايپا شمال در رقابت‌هاي ليگ دسته دو فوتبال كشور و راهيابي اين تيم به رقابت‌هاي ليگ دسته يك كشوري، تقوي، مشاور مديرعامل باشگاه سايپا در امور تيم هاي پايه سكان هدايت تيم فوتبال سايپا شمال را به دست گرفت.
با اين اوصاف حلقه اتصال تيم‌هاي سايپا در سه ليگ دسته دو، دسته يك و برتر محكم‌تر شد تا قدرت نمايي تيم‌هاي نارنجي پوش ليگ‌هاي مختلف فوتبال كشور پر رنگ تر از گذشته شود.
سوابق مجتبي تقوي؛

تقوي در دوراني كه به عنوان بازيكن در زمين سبز حضور داشت، موفق به كسب عنوان قهرماني همراه تيم جوانان استان لرستان در غرب كشور شد، عضويت در تيم ملي اميد را كسب كرد و همراه تيم كشاورز به مقام سوم ليگ آزادگان دست يافت. همچنين همراه تيم فوتبال سايپا عنوان قهرماني ليگ برتر فوتبال كشور را كسب كرد و در مسابقات جام باشگاه‌هاي آسيا حضور يافت.
وي در سال 1995 عنوان چهارمي در باشگاه‌هاي آسيا را گرفت و در سال 1996 در مسابقات ليگ يك كشور همراه تيم فوتبال سايپا قهرمان شد.
عضويت در تيم ملي دانشجويان ايران و حضور در دو المپيك جهاني دانشجويان به عنوان كاپيتان نيز از ديگر سوابق تقوي در دوره بازيكني محسوب مي‌شود. وي چندين بار نيز به عنوان بازيكن به تيم ملي بزرگسالان ايران دعوت شد و در مسابقات كارگران تهران موفق به كسب دو عنوان قهرماني و حضور در دو تورنمنت كشور تركيه شد.

مجتبي تقوي به همراه تيم منتخب خوزستان در مسابقات جام بسيج به عنوان قهرماني رسيد و سال‌ها عضو تيم منتخب مهاجرين جنگ تحميلي ايران بود.
وي چند سال حضور دائم در تيم فوتبال سايپا به عنوان بازيكن،كاپيتان، مربي وسرمربي را نيز در برنامه دارد.
در سوابق مربيگري تقوي نيز بايد به دو سال حضور مستمر به عنوان مربي نونهالان در باشگاه پيكان، دوسال همكاري در تيم بزرگسالان سايپا به عنوان دستيار اول به همراه كادر فني ايتاليايي ، در ليگ برتر، يك سال همكاري در تيم بزرگسالان سايپا به عنوان دستيار به همراه جناب آقاي مايلي كهن در ليگ برتر، يك سال به عنوان سر مربي تيم فوتبال بزرگسالان سايپا در ليگ برتر به عنوان جوانترين مربي ليگ ايران و جوانترين تيم ليگ (2005 ) و يك سال به عنوان سرمربي تيم فوتبال عقاب (2006 ) اشاره كرد.

همچنين قهرماني در مسابقات پلي آف به همراه تيم سايپا به عنوان سر مربي و مربي تيم فوتبال صنعت نفت(2007)وسرمربي همان تيم درسال2008 نيز از ديگر سوابق مديريتي تقوي است.
گفتني است در سوابق تحصيلي تقوي نيز مي‌توان به كسب عالي ترين مدارك مربيگري از AFC، تحصيلات دانشگاهي و فارغ التحصيل از دانشگاه علامه طباطايي در رشته مترجمي زبان انگليسي، فارغ التحصيلي از دوره مربيگري فوتبال از دانشگاه لايپزيك آلمان و كسب مدرك مربي گري اروپا A از كشور آلمان را اشاره كرد.
همچنين وي ترجمه كامل ترين اثر منتشر شده از جانب فيفا تحت عنوان مربيگري فيفا كه كميته ملي المپيك منتشر كرده است را برعهده داشت كه مورد تائيد و تشويق AFC نيز قرار گرفت. همچنين گردآوري وتاليف كتاب جامع و كامل تحليل جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي نيز از آثار اين كارشناس فوتبال ايران است.
انتهاي پيام/خ

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها