عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

كي‌روش: مهمترين نكته اردوي اتريش اشتياق بازيكنان بود

كي‌روش: مهمترين نكته اردوي اتريش اشتياق بازيكنان بود
پنج شنبه 23 تیر 1390  01:28 ق.ظ

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال گفت: مهمترين نكته‌اي كه در اردوي اتريش از بازيكنان برداشت كردم اشتياق و تعهد آنها بود.

به گزارش خبرگزاري فارس، كارلوس كي‌روش در ادامه اين نشست مطبوعاتي صحبت‌هاي زير را عنوان كرد:

* مهمترين نكته اردوي اتريش اشتياق بازيكنان بود
مهمترين نكته‌اي كه در اردوي اتريش از بازيكنان تيم ملي برداشت كردم اشتياق آنها و تعهد بازيكنان به تيم ملي بود.
علاقه آنها براي پيشرفت كردن و ميلشان براي ياد گرفتن چيزهاي جديد موردي بود كه باعث مي‌شود بتوانند براي بهبود سطح كارشان استفاده كنند.

* مالديو و برزيل فرقي با هم ندارند
در مورد بازي با مالديو بايد عنوان كنم كه با سفر به اين كشور و ديدن بازي اين تيم، بارزترين نكته هماهنگي بازيكنان اين تيم و اشتياق و ميل زياد براي خوب بازي كردن نزد آنها بود. مالديوي‌ها نترس و مغرور بازي مي‌كنند و مي‌دانند كه چيزي براي از دست دادن ندارند و اين ايران است كه در اين مسابقه مي‌تواند از دست بدهد و از اين بابت خيال آنها راحت است.

براي اين مسابقه بايد به 3 نكته اشاره كنم. اول آماده‌سازي فشرده تيم ملي مالديو كه به اين موضوع احترام مي‌گذارم، دوم استفاده از بازيكنان با تجربه در سطح ملي در تيم حريف و سومين مورد كه باز هم تاكيد مي‌كنم اين است كه مالديو چيزي را براي از دست دادن ندارد. بر همين اساس به بازيكنانم گفته‌ام كه چه مقابل مالديو و چه مقابل برزيل بازي كنند بايد به حريفان احترام بگذارند.

* پس از باخت 17 بر صفر مالديوي‌ها خود را بهبود بخشيدند
در مورد بازي با مالديو يك مثال براي شما بزنم و آن اين است كه يك نكته‌اي را از زماني شنيدم كه 17 بر صفر مالديو را شكست داديم. پس از اين نتيجه تيم برنده فكر مي‌كند كه همه چيز تمام شده اما تيم بازنده اين تفكر را دارد كه بايد قواي تيم خود را بهبود ببخشد و اين نكته‌اي بود كه با سفر با مالديو در بازي اين تيم مشاهده كردم.

* در آينده‌اي نزديك مربي زير 19 سال اعلام مي‌كنيم
دوست ندارم در مورد تيم جوانان در اين كنفرانس مطبوعاتي كه براي ايران و مالديو است صحبت كنم و مسائل را به همديگر ربط دهم اما در مذاكراتي كه بين من، كفاشيان و ترابيان بود در آينده‌اي نزديك نظر خود را در مورد مربي زير 19 سال اعلام مي‌كنم.

* ليگ ايران بهتر از ليگ مالديو و ضعيف‌تر از ليگ انگليس است
در ادامه نشست مطبوعاتي كي‌روش در مورد مصاحبه‌اش با يكي از سايت‌هاي مالديوي با بيان اينكه نمي‌دانم از قول من چه نوشته‌اند، ‌گفت: تيم ملي ايران براي حضور در ميدان‌هاي دشوار بايد سخت كار كند. ما فعلا با مالديو بازي داريم اما شايد حريف بعدي ما ژاپن باشد و حتي در جام جهاني شايد حريف پرتغال و برزيل شويم.
اگر در يك سطح بين‌المللي بخواهيم رقابت كنيم تنها چيزي كه مي‌تواند كيفيت را بالا ببرد كار كردن است و راه ديگري وجود ندارد. شايد بتوان يك بار با شرط‌بندي پيروز شد اما اين اتفاق هميشه نمي‌افتد.
اگر در مورد ليگ ايران بخواهم صحبت كنم، ترسي ندارم كه بگويم از مالديو بهتر است اما اگر با انگليس و اسپانيا مقايسه كنم باز هم ترسي ندارم كه بگويم ليگ انگليس از ليگ ايران بهتر است.

* در مورد تيم ملي علايق باشگاهي را كنار بگذاريد
در مورد بازيكناني كه در ليگ ملي خط خورده‌اند و در مورد اينكه چرا استقلالي‌ها در اين تيم نماينده‌اي ندارد بايد عنوان كنم كه اگر واقعا مي‌خواهيد در مورد تيم ملي حرف بزنيد علايق باشگاهي را كنار بگذاريد. اين توصيه من به همه است و زماني كه بحث تيم ملي است خود من هم باشگاه‌ها را در نظر نمي‌گيرم.
از تعهد بازيكنانم در اردوي اتريش رضايت دارم اما تاكيد مي‌‌كنم اين بازيكناني كه در اين برهه زماني انتخاب شده‌اند در شرايط بهتري بوده‌اند. بازيكني مانند رضا نوروزي نيز مي‌تواند به شرايطي كه در طول فصل داشته برگردد و او هم مانند ساير بازيكنان اين فرصت را دارد تا دوباره به تيم ملي دعوت شود.

* شيطان هميشه پشت در است
هميشه نگرانم كه مسائلي پيش بيايد كه روي كار ما تأثير بگذارد. ضرب‌المثل پرتغالي مي‌گويد "شيطان هميشه پشت در است " و اين در فوتبال صدق مي‌كند. بعضي اوقات مدير تيم يا همكارانم در كادر فني متوجه موضوعي مي‌شوند كه ذهنم درگير جزئيات است. به نظر من شما تا تسلط به جزئيات نداشته باشيد با چيزي نخواهيد رسيد.
در اين مورد يك مثال مي‌زنم اگر بهترين اتاق را هم داشته باشيد اما يك پشه كوچك آنجا باشد راحت نيستيد و اين موضوع اهميت به جزئيات را مي‌رساند. مطمئن باشيد همكارانم مي‌دانند كه روش كاري‌ام چگونه است.

* امشب خوابم نمي‌برد
اگر امشب نامه‌اي از فيفا به دستم نرسد كه بگويد بازيكنانم مشكلي براي بازي كردن ندارند، خوابم نمي‌برد.
در مورد حذف تيم اميد بايد بگويم كه بايد به اين كار پايان داد كه انگشت‌ها را به سمت هم بگيريم و نبايد ديگر دنبال مقصر باشيم. بايد دست به دست هم بدهيم تا براي رسيدن به برزيل ياري‌رسان هم باشيم و البته به هدفمان برسيم.

* دوستداران فوتبال آزادي را پر كنند
تيم ملي ايران يكشنبه با ماداگاسكار ديداري دوستانه برگزار مي‌كند و يكشنبه در ايران تعطيل رسمي است و دوست دارم كه در اين روز ورزشگاه آزادي را پر از جمعيت ببينم.
انتهاي پيام/

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها