عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

راز دندان عقل

راز دندان عقل
پنج شنبه 23 تیر 1390  05:34 ق.ظ


به نظر می رسد که دندان عقل فایده ای برای آدم ندارد اما از آن جا که طبیعت به ندرت بدن ما را به اندام های بی فایده مجهز میکند با اندکی تحقیق به راز دندان عقل پی می بریم .

انسان اولیه گوشت خام و سفت را زیر دندان هایش له می کرد . بدون شک دندان های اسیای اضافی در انتهای دهان که اکنون به دندان های عقل شهرت دارند اجداد ما را در عمل جویدن یاری می دادند .

انسان همچنان که سیر تکاملی خود را طی می کرد مغزش بزرگ تر می شد و صورتش به سمت داخل وخارج تغییر حالت می داد .همزمان با تغییراتی که در پاهای انسان اولیه آغاز شد تغییرات دیگری نیز در ساختمان ظاهری بدنش به وقوع پیوست .
 
استخوان فک های پیش آمده او به تدریج عقب رفتند . خود فک کوچک شد و دیگر جائی برای دندان های عقل که به اندام های آسیائی سوم هم شهرت دارند باقی نماند . فک های بیشتر انسان ها برای این چهار دندان که اکنون دیگر زائدهستند جای کافی ندارد و به این ترتیب دندان عقل که روزی از دندان های اصلی آدمی به حساب می آمد حالا دیگر جایی برای خود نمیابد.


نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7270
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها