عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دختران به مادرشان شبیه می شوند

دختران به مادرشان شبیه می شوند
پنج شنبه 23 تیر 1390  05:45 ق.ظ


آیا می دانستید دخترها بیشتر شبیه مادرشان می شوند و پسرها به پدرشان می روند؟ تحقیقات دانشمندان فرانسوی معلوم كرده است كه دخترها از زمان تولد تا شش سالگی بیشتر شبیه مادرشان می شوند. این درحالی است كه قیافه پسرها پس از یك سالگی بیشتر به چهره پدر شباهت پیدا می كند. در جوامع اروپایی و به ویژه آسیایی، شباهت فرزند به پدر، ارزش محسوب می شود.

عامه مردم گمان می كنند كه كودك ۵۰ درصد به مادر و ۵۰ درصد به پدر شباهت پیدا می كند. ولی حقیقت چیز دیگری است. گاهی ژن های مادر بر ژن های پدر غلبه می كنند و كودك شبیه مادر می شود، گاهی نیز عكس این موضوع رخ می دهد. جالب آنجاست كه بیشتر زنان پس از زایمان ادعا می كنند كه فرزندشان شبیه پدرش است ولی این گفته صحت ندارد و تنها به دلیل تفكرات مرد سالارانه است.

دانشمندان برای اثبات ادعای خود، ۸۳ كودك یك ماهه تا ۶ ساله را انتخاب كردند و از ۲۰۰ نفر كه والدین آنها را نمی شناختند، خواستند تا درباره كودكان قضاوت كنند. دانشمندان برای هر كودك سه عكس از زوج های مختلف به داوران نشان دادند و از آنان درخواست كردند تا زوجی را كه كودك به آنها شباهت دارد انتخاب كنند. ۳۳ درصد جواب ها درست بود و كودكان تا یك سالگی بیشتر به مادر شباهت پیدا می كنند.


نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها