عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

موبایل كثیف تر از دستشویی

موبایل كثیف تر از دستشویی
پنج شنبه 23 تیر 1390  05:48 ق.ظ


موبایل كثیف تر از دستشویی

میكروب های روی گوشی تلفن همراه از هر شیء مستعمل دیگری در این رده بیشتر است. تحقیقات جدید نشان می دهد كه باكتری و میكروب های موجود روی گوشی تلفن همراه از سنگ دستشویی هم بیشتر است و در حقیقت باكتری موجود روی گوشی تلفن همراه از هر شیء مستعمل دیگری در این رده بیشتر است. نكته جالب تر اینكه به علت افزایش دمای تلفن های همراه در حین استفاده، این گوشی ها تبدیل به محیط های مناسبی برای كشت و رشد باكتری های خطرناك می شوند، چون باكتری ها برای رشد محلی گرم و تاریك را می خواهند و تمامی این امكانات را گوشی كه در جیب قرار گرفته است فراهم می كند.


میزان این گونه باكتری ها حتی از دستگیره در، صفحه كلید و حتی كف كفش شما بیشتر خواهد بود. دكتر جووان وران پروفسور میكروبیولوژی دانشگاه متروپولیتن منچستر بیان می كند كه علاوه بر آنكه گوشی تلفن همراه مانند دیگر اشیا باكتری دارد به علت محل نگهداری، شرایط مناسب تری برای ورود و ازدیاد آنها فراهم می سازد و نكته مهم آن است كه این وسیله با گوش و دهان ما، یعنی دو راه قوی ارتباطی بدن همواره در ارتباط است.


نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها