عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

همسایه خوب ترك سیگار را آسان می كند

همسایه خوب ترك سیگار را آسان می كند
پنج شنبه 23 تیر 1390  05:49 ق.ظ


وقتی تصمیم می گیریم محلی را برای سكونت خود انتخاب كنیم یكی از مسایل مهمی كه مورد توجه خاص ما قرار می گیرد موضوع افرادی است كه قرار است همسایه ما باشند.

چه بسا گاهی اوقات به دلیل آگاهی از وجود همسایگانی نه چندان مطلوب از سكونت در یك مكان منصرف می شویم و یا حتی به دلیل آشنایی قبلی برخی مناطق را از فهرست گزینه های انتخابی خود حذف می كنیم.

بنابراین گرچه ظاهرا مطالعه خاصی در این مورد صورت نگرفته اما این موضوع به لحاظ فرهنگی و اجتماعی جایگاه خاصی دارد و اكثر افراد نسبت به آن توجه نشان می دهند. اكنون محققان كانادایی اهمیت این مساله را با انجام تحقیقات علمی به اثبات رسانده و نقش همسایگان را در سلامت افراد بررسی كرده اند.

به گزارش آر.ایكس.پی جی، محققان كانادایی اثر سلامت و رفتار همسایگان را در پنج شهر بزرگ شامل ونكوور، كال گری، تورنتو، مونترال و هالیفاكس مطالعه كرده اند.

آنها برای این مطالعه پنج ویژگی شامل درآمد، تحصیلات، مهاجرت تنها زندگی كردن و تك والدی بودن را درنظر گرفته و دریافتند افرادی كه در همسایگی خانواده هایی با درآمد بیشتر و تحصیلات بالاتر زندگی می كردند از نظر سلامت در وضعیت بهتری قرار داشتند. به علاوه، ساكنین چنین نواحی شیوه زندگی فعال تری داشته گرایش به سیگار نیز در آنان كمتر بود. بنابراین اگر قصد دارید به محل جدیدی نقل مكان كنید، سعی كنید پیش از تصمیم گیری نهایی تا حدی از ویژگی های افرادی كه قرار است در آینده همسایه شما باشند نیزآگاهی یابید.


نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها