عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وودی آلن «دكامرون»اش رادر «رم» مقابل دوربین برد

وودی آلن «دكامرون»اش رادر «رم» مقابل دوربین برد
پنج شنبه 23 تیر 1390  05:54 ق.ظ

وودی آلن «دكامرون»اش رادر «رم» مقابل دوربین برد  
 
 
 
 
   
 
 
    وودی آلن فیلمبرداری پروژه سینمایی جدیدش « باب دكامرون» (Bop Decameron) را در شهر «رم» آغاز كرد.
   
   
 
 
     

وودی آلن فیلمبرداری پروژه سینمایی جدیدش « باب دكامرون» (Bop Decameron) را در شهر «رم» آغاز كرد.

 

این فیلم اولین تلاش وودی آلن در حوزه فیلمسازی به زبان ایتالیایی است. وودی آلن پس از مدت ها در فیلم خودش مقابل دوربین هم خواهد رفت و روبرتو بنینی بازیگر و کارگردان ایتالیایی یکی از نقش های اصلی فیلم را بازی خواهد كرد، هرچند او هنوز قرارداد نهایی را امضاء نکرده است.

 

به گفته آلن، داستان فیلم در رم دوران معاصر روی می دهد و اقتباسی آزاد از کتاب «دکامرون» نوشته «جووانی بوکاچیو» نویسنده قرن ۱۴ میلادی ایتالیایی است که از ۱۰۰ داستان تشکیل شده است.

 

فیلم آلن از چهاربخش جداگانه تشکیل شده است. دو داستان درمورد شخصیت های آمریکایی در رم است و دو داستان دیگرهم شخصیت های ایتالیایی در این شهر را در بر می گیرد.

 

از مدت ها پیش حضور«جسی آیزنبرگ»، «الن پیج»، «پنه لوپه کروز» ،«الک بالدوین» «ریکاردو اسکامارچیو» بازیگر فیلم هایی چون «شرق غرب است» و «پلیس»، ایزابلا فراری («اغتشاش آرام») و سرجو روبینی («مصائب مسیح»)در این پروژه قطعی شده است.

 

وودی آلن فیلمنامه را نوشته است، او از سال ۲۰۰۶ و فیلم «خبر داغ» در فیلمی مقابل دوربین نرفته است.

 

فیلمبرداری از ۱۱ ژوئیه در پایتخت ایتالیا آغازشده است و شرکت ایتالیایی مدوسا سرمایه گذار فیلم است و «لتی آرونسن» و «استفن تننبام» تهیه کنندگان بسیاری از فیلم های آلن با همکاری «هلن رابین» این فیلم را تهیه می کنند و فیلم جدید آلن با بودجه ای در حدود ۱۷ میلیون یورو (۲۴.۸ میلیون دلار) ساخته می شود.

 

فیلمبرداری بخش هایی از فیلم دكامرون دراستودیوهای چینه چیتا انجام می شود.

 

کمدی رومانتیک «نیمه شب در پاریس» تازه ترین ساخته وودی آلن، فیلم افتتاحیه این دوره جشنواره فیلم کن بود.

 

به گزارش اسكرین دیلی، بودجه فیلم دكامرون بالغ بر ۲۵ میلیون دلار است.

 

این كارگردان سرشناس كه علاقه ی خاصی به ساخت فیلم هایش در شهرهای اروپایی دارد، تنها یك فیلم «هرچه پیش آید» را از هفت فیلم قبلی خود خارج از اروپا ساخته است.

 

آخرین فیلم وودی آلن «نیمه شب درپاریس» است كه در افتتاحیه جشنواره كن اكران جهانی شد و هم اكنون پرفروش ترین اثر سینمایی این كارگردان طی ۲۵ سال گذشته محسوب می شود.

 

این فیلم طی ماه های آینده در كشورهای نروژ، برزیل، دانمارك، آلمان، فنلاند، سوئد و ایتالیا نمایش خود را آغاز خواهد كرد.

 

وودی آلن خالق آثار سرشناسی چون «منهتن»، «رز بنفش قاهره»، «آنی هال»، «دنی رز برادوی» و «امتیاز نهایی» است كه در كارنامه ی سینمایی او جوایز معتبری چون بهترین كارگردانی و بهترین فیلم نامه جوایز بافتا انگلیس، خرس نقره ای جشنواره برلین، جایزه فیپرشی جشنواره كن، دو جایزه بهترین فیلم خارجی از جوایز سزار فرانسه، جایزه بهترین فیلم اروپایی از جوایز گویا اسپانیا، شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز به چشم می خورد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها