عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

معتمدآریا: اصرار دارم شخصیت های خاص را بازی کنم نه حرف خاصی بزنم

معتمدآریا: اصرار دارم شخصیت های خاص را بازی کنم نه حرف خاصی بزنم
پنج شنبه 23 تیر 1390  05:55 ق.ظ

معتمدآریا: اصرار دارم شخصیت های خاص را بازی کنم نه حرف خاصی بزنم  
 
 
 
 
   
 
 
    بازیگر «اینجا بدون من» گفت: اصرار دارم شخصیت های خاص را بازی کنم نه اینکه حرف خاصی بزنم، چون شخصیت های تازه حرف های تازه نیز برای ارائه دارند.
   
   
 
 
     

بازیگر «اینجا بدون من» گفت: اصرار دارم شخصیت های خاص را بازی کنم نه اینکه حرف خاصی بزنم، چون شخصیت های تازه حرف های تازه نیز برای ارائه دارند.

 

نشست رسانه ای فیلم سینمایی «اینجا بدون من» به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید سعدی امروز با حضور فاطمه معتمد آریا بازیگر این فیلم برگزار شد.

 

در این نشست، فاطمه معتمد آریا درباره وجود برخی مشکلات برای هنرمندان، گفت: مشکلات و محدودیت ها مربوط به کار من نمی شود، من تنها مجری موقعیت هستم.من کار فرهنگی می کنم و تمام ابزارم نیز روح و روانم است درکارم تلاش می کنم به ساختن زیبایی ها بپردازم، چیزی که در جهان امروز کم پیدا می شود.

 

بازیگر فیلم سینمایی «اینجا بدون من» با انتقاد از اینکه متاسفانه جامعه امروز خاصیت های بومی و ملی خود را به دست فراموشی سپرده، عنوان کرد: ما در حال از دست دادن خاصیت های بومی و ملی خود هستیم، در جامعه ما پزشک، هنرمند، مهندس و ... همه به شیوه خاصی که تقلیدی کورکورانه است رفتار می کنند. با توجه به چنین شرایطی اگر اعتراض یک هنرمند را نسبت به وضعیت موجود بگیرند، دیگر هنرمند نیست. هنرمند در هیچ شرایطی فرمانبرداری نمی کند.

 

 

 

معتمد آریا درباره چگونگی پذیرش نقش مادر در فیلم «اینجا بدون من» گفت: فیلم در آخرین مراحل پیش تولید به من پیشنهاد شد. در دفعه اول به دلیل مشغله کاری نتوانستم با گروه همکاری کنم. اما پس از اینکه متوجه شدم تهیه کننده کار آقای سعدی هستند، به دلیل تجربه خوبی که در کار «گیلانه» داشتم با آقای سعدی به این نتیجه رسیدیم که آنها کار را کمی دیرتر آغاز کنند و من هم کمی زودتر به گروه ملحق شوم.

 

بازیگر فیلم سینمایی «روسری آبی» با بیان اینکه ایرانیزه شدن فیلم «اینجا بدون من» بسیار خوب در آمده، بیان کرد: فیلمنامه «اینجا بدون من» که براساس نمایشنامه باغ وحش شیشه ای نوشته تنسی ولیامز به نگارش در آمده به خوبی توانسته با شرایط جامعه امروز ایران تطبیق پیدا کند و به جزء وجود سناریو خوب، حضور کارگردان اثر نیز که فردی خلاق است، برای پذیرفتن نقش مادر برای من بسیار تاثیرگذار بود. سال ها به دنبال کار با کارگردان جوانی بودم که خوشبختانه این شرایط به بهترین وجه به وجود آمد.

 

بازیگر فیلم سینمایی «عینک دودی» با تاکید براینکه پیش از شروع فیلمبرداری باید تصویر روشنی از نقش برای خود داشته باشم، اظهار کرد: باید پیش از شروع فیلمبرداری فرصت گفتگو با کارگردان را داشته باشم تا بتوانیم به نتایج قابل قبولی برسم؛ اما در این کار فرصت بسیار کم بود؛ به همین دلیل کار در ابتدا با سختی هایی همراه شد، چون آشنایی دقیقی با ذهنیت کارگردان نداشتم و کارگردان هم چندان توضیحی پیرامون نقش ارایه نمی کردند؛ اما بعد از مدتی این اطمینان به وجود آمد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: شیوه کار من سرسپردگی به کار است؛ چون احساس می کنم من تجلی دهنده اندیشه های فیلمساز هستم و اتفاقات جلوی دوربین نیزحاصل گفت و شنودهای پیش از فیلمبرداری است.

 

معتمد آریا در مورد همکاری با بازیگران جوان در فیلم گفت: تلاش کردیم همه با هم کار را پیش ببریم؛ خوشبختانه بازیگرانی که با آنها کار کردم به لحاظ حرفه ای به نسل من نزدیکتر بودند تا به نسل خودشان.

 

بازیگر فیلم سینمایی«ریحانه» با بیان اینکه دوست ندارم به صورت فردی در کار دیده شوم، یادآور شد: دوست ندارم به صورت فردی در کار دیده شوم و فکر نمی کنم با بیشتر دیده شدن اثر بهتری را به نمایش می گذارم؛ بلکه با همسان دیده شدن، اثر می تواند تاثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطب داشته باشد.

 

معتمد آریا ادامه داد: مادری که در این فیلم نقش آن را بازی کردند با سایر نقش هایم متفاوت است، این مادر به دلیل عشق به دخترش دچار توهم است و تلاش می کند همه کاستی های او را خوب جلوه دهد. با وجود اینکه من ترجیح می دهم در کارهایم دیالوگ کمتر باشد چون نگارش دیالوگ صحیح در ایران سخت است اما در این اثر تمامی دیالوگ ها فوق العاده و به جا به کار رفته بود.

 

بازیگر فیلم سینمایی «کلاه قرمزی» افزود: خوشبختانه تکلیف کارگردان با اثر مشخص بود و پیشنهاداتی که ارائه می کردیم، اگر منطبق بر نگاه کارگردان بود، مورد قبول واقع می شد.

 

بازیگر مجموعه تلویزیونی «آشپزباشی» با تاکید براینکه علاقه مند بازی در نقش های خاص هستم اظهار کرد: در کار اصرار دارم شخصیت های خاص را بازی کنم نه اینکه حرف خاصی بزنم، چون شخصیت های تازه حرف های تازه نیز برای ارائه دارند.

 

معتمد آریا با انتقاد از نوع گویش در سینما و تلویزیون گفت: متاسفانه چارچوب و نگاه مشخصی در سینما وجود ندارد و من از محدودیتی که در بعضی موارد وجود ندارد، رنج می برم. در سینما و تلویزیون برخی از گویش ها بسیار مبتذل است. این که آدم ها برای کار فرهنگیشان احترام قائل نیستند، مرا آزار می دهد.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها