عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

استقلال با هنكه قرارداد داخلي بست

استقلال با هنكه قرارداد داخلي بست
پنج شنبه 23 تیر 1390  07:58 ق.ظ 

ميشائيل هنکه با استقلال قرارداد داخلي بست.


   علي فتح‌الله‌زاده از ثبت قرارداد داخلي با اين مربي آلماني خبر داد.

وي در همين رابطه اظهار کرد: با هنکه قرارداد داخلي بسته ايم و اميدوارم هر چه زودتر به ما ملحق شود. فکر مي کنم او از هفته آينده در جمع ما باشد.

هنکه متولد 27 آوريل 1957 در آلمان است. او دانش‌آموخته رشته ورزش و همچنين زمين‌شناسي در دانشگاه شهر بوخوم است. هنکه سابقه بازي در برخي تيم‌هاي نه چندان مطرح آلماني را دارد که شناخته‌ شده‌ترين آن‌ها پادرن بورن و همچنين واتن شايد هستند. در سال 1988 فوتبالش را به پايان برد و بلافاصله دوره‌هاي مربي‌گري را آغاز کرد. او در سال 1989 در بوروسيا دورتموند دستيار هورست کوپل بود. بعدها همين سمت را زير نظر اوتمار هيتسفلد و همچنين نويو اسکالا ادامه داد.

هنکه سابقه مربي‌گري را نيز در کارنامه دارد. او در سال 2005 مربي‌گري کايزرسلاترن را بر عهده گرفت اما پس از شروعي ناموفق از اين تيم اخراج شد. شياطين سرخ فوتبال آلمان با هدايت او در 13 مسابقه تنها 9 امتياز را به دست آورده و قعرنشين جدول بودند. چيزي که در پايان فصل باعث شد کايزرسلاترن حتي با مربي‌گري ولفگانگ ولف نيز نتواند موفق باشد و در نهايت به بوندسليگاي 2 سقوط کرد.

او در سال 2006 نيز هدايت تيم ساربروکن را بر عهده داشت و در اين تيم هم به عنوان سرمربي موفق نبود.

آخرين ايستگاه مربي‌گري هنکه، باشگاه کلن بوده است. او در آنجا دستيار زوانمير سولدو بود و تا اکتبر 2010 به همکاري با اين مربي کروات ادامه داد.

سلام بر شما

ebrahimfanaei

ebrahimfanaei
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : فروردین 1390 
تعداد پست ها : 198
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها