عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شعبده بازی چیست و شعبده باز کیست؟

شعبده بازی چیست و شعبده باز کیست؟
پنج شنبه 23 تیر 1390  08:41 ق.ظ

شعبده بازی را باید یک علم نامید چون در آن از کلیه علوم مختلف از جمله : فیزیک - شیمی - ریاضی و علوم مختلف دیگری استفاده می شود.

این سخنان را بهروز کریمی می گوید. بهروز کریمی کیست؟

شاید همه شما در بعضی برنامه های تلویزیون آقای آشکار و نهان و یا در برنامه نوروز ۷۳ و دیگر برنامه های سیما شاهد هنر نمایی این هنرمند بوده باشید. او اولین کسی است که در ایران شروع به آموزش و تدریس شعبده بازی کرده است. او از سن ۱۲ سالگی وارد عرصه شعبده شد و هم اکنون مقام دوم در نوآوری و شعبده را در جهان دارد. او عضویت دهها کلوپ خارجی را دارد و جزو اساتید بین المللی شعبده بازی است.

شعبده باز کیست ؟

در قدیم مردم به جادو و جادوگری اعتقاد داشتند. جادوگر موجود پلید و زشت و ترسناکی بود که معمولا در سرداب ها زندگی می کرد و در آنجا با کمک نیروهای اهریمنی که در اختیار داشت برای مردم بیگناه نقشه های شوم می کشید به همین دلیل است که اسلام جادوگری را حرام دانسته و لی شعبده باز شخصی است با سر و وضع آراسته و مرتب و منظم که در روی سن مردم را می خنداند و موجب شادی و سرگرمی مردم می شود. این دو را به هیچ وجه نمی توان با هم مقایسه کرد.

***به بهشت نمی روم اگر مــــــادرم آنجا نباشد***

آنگاه که تنها شدی و در جست جوی یک تکیه گاه مطمئن هستی ، بر من توکل نما . نمل/79

 

mehdigerdali

mehdigerdali
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 5587
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها