عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاثیرات عدم تهویه هوای آشپزخانه برروی زنان

تاثیرات عدم تهویه هوای آشپزخانه برروی زنان
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:09 ق.ظ

 

 
 
 
 

تاثیرات عدم تهویه هوای آشپزخانه برروی زنان

 

پزشكان هشدار دادند زنان سالمندی كه در معرض آلاینده‌های هوایی داخل منازل قرار دارند با افزایش خطر بالا رفتن فشارخون مواجه هستند.
این آلودگی‌ها از وسایل گرمایشی و پخت وپز در داخل خانه‌ها ناشی می‌شوند.
در این مطالعه پزشكان از ۲۸۰ زن كه دریك منطقه دورافتاده در استان یونان چین زندگی می‌كردند درخواست كردند یك وسیله پرتابل نمونه‌برداری از هوا را به خودشان نصب كرده و مدت ۲۴ ساعت هوایی را كه این زنان تنفس می‌كردند، نمونه‌برداری كردند این زنان از یك اقلیت نژادی موسوم به Naxi بودند و معمولا در خانه‌های خود از اجاق گاز و یا چاله آتش برای طبخ غذا استفاده می‌كنند.

به گزارش شبكه خبری ان بی ‌سی، دكتر جیل بائوم گارتنر از متخصصان دانشگاه واشنگتن كه این مطالعه را انجام داده تشریح كرد: من مدت زیادی این زنان را در حین پخت و پز تماشا می‌كردم. آنها در آشپزخانه‌ای هستند كه هوای آنها تهویه نمی‌شود. این زنان اظهار ناراحتی و نارضایتی می‌كنند اما این هم یكی دیگر از دشواری‌های زندگی روستایی است.

بائوم گارتنر كه هم اكنون از متخصصان انستیتو محیط زیست در دانشگاه مینسوتای آمریكا است، تاكید كرد: بیشتر زنان حتی در آشپزخانه‌هایی كه دودكش یا تهویه دارند در معرض این قبیل گازهای آلوده كننده هوا هستند كه هرچه مقدار آن بیشتر باشد احتمال افزایش فشارخون را در زنان بویژه از سن۵۰ سالگی به بعد تشدید می‌كند.
 
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
mohammad_43

mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 34220
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها