عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آمار بالای غلط در تابلوهای قرآنی چینی

آمار بالای غلط در تابلوهای قرآنی چینی
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:11 ق.ظ

احمد حاجی‌شریف معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن‌کریم سازمان دارالقرآن‌ الکریم در خصوص تابلوهایی که آیات قرآن‌کریم یا بعضی سوره های کوتاه قرآن‌کریم روی آنها نوشته شده و از کشور چین یا دیگر کشورها وارد ایران می‌شوند گفت: مدتی است تابلوهایی که آیات قرآن کریم بر روی پوست بز و یا تخته و یا مقوا و غیره چاپ می شوند و شرکتهای ایرانی آنها را از چین و دیگر کشورها خریداری می کنند، از طریق گمرکات به کشور وارد می شوند.

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالقرآن‌ با اشاره به اینکه چاپ قرآن در کشورهای غیر اسلامی ممکن است با شرایط خاص کشورهای اسلامی همراه نباشد تأکید کرد: تابلوهای قرآنی وارداتی از کشور چین غلطهای بسیاری دارند که از این پس از ترخیص آنها جلوگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد حاجی‌شریف معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن‌کریم سازمان دارالقرآن‌ الکریم در خصوص  تابلوهایی که آیات قرآن‌کریم یا بعضی سوره های کوتاه قرآن‌کریم روی آنها نوشته شده و از کشور چین یا دیگر کشورها وارد ایران می‌شوند گفت: مدتی است تابلوهایی که آیات قرآن کریم بر روی پوست بز و یا تخته و یا مقوا و غیره چاپ می شوند و شرکتهای ایرانی آنها را از چین و دیگر کشورها خریداری می کنند، از طریق گمرکات به کشور وارد می شوند.

وی افزود: مشاهده شده تعدادی از این تابلوها که آیات قرآن روی آنها نوشته شده غلط است، با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و گمرک جمهوری اسلامی ایران از ورود آنها جلوگیری و شرکت وارد کننده متضرر می‌شود.

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن سازمان دارالاقرآن از شرکت‌های وارد کننده این تابلوهایی که با آیات قرآن زینت می یابند خواست که در مرحله اول اقدام به ورود چنین کالاهایی نکنند، چراکه در ایران تابلوهای بسیار زیباتر، از لحاظ خوشنویسی و طراحی و قاب وجود دارد و نیازی نیست که تابلوی قرآنی از چین و یا دیگر کشورها وارد ایران شود.

احمد حاجی شریف همچنین در ادامه گفت: اگر این شرکت‌ها می‌خواهند این تابلوها را وارد کنند، قبلاً تابلوها را بررسی سپس به خرید آنها اقدام کنند تا برای ترخیص بار خود در گمرکات با مشکل مواجه نشوند.

معاون نظارت بر چاپ و نشر قرآن‌کریم سازمان دارالقرآن‌ الکریم با اشاره قرآنهای چاپ و وارد شده از کشور چین نیز اظهار داشت : همچنین مشاهده شد قرآنهایی هم در چین چاپ و وارد کشور می‌شوند. قرآن کتاب مقدس ما است برای چاپ و صحافی آن شرایط خاصی باید وجود داشته باشد، در کشورهای غیراسلامی آن شرایط را رعایت نمی کنند لذا تقاضای ما از تمام افراد حقیقی و حقوقی این است که قرآنهای خود را در داخل کشور چاپ کنند و از سفارش چاپ به دیگر کشورهای غیرمسلمان خودداری کنند.

وی تأکید کرد: طبق توافق انجام شده بین سازمان دارالقرآن الکریم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فروش تابلوهای قرآنی و قرآنهای وارداتی بدون مجوز و قرآنهای چاپ داخل کشور که مجوز نشر نداشته باشند در نمایشگاههای کتاب و نمایشگاه بین‌المللی قرآن جلوگیری می شود.

 
قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
mohammad_43

mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 34220
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:آمار بالای غلط در تابلوهای قرآنی چینی
جمعه 24 تیر 1390  01:04 ب.ظ

اگه قرآن هايي كه از چين وارد غلط داشته باشه هر چي زودتر بايد جلوش رو بگيرن اين واقعا يه فاجعه بزرگه

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها