عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عادات غذایی تان را ارزیابی کنید

عادات غذایی تان را ارزیابی کنید
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:39 ق.ظ

اگر رژیم های غذایی گوناگونی را امتحان کرده اید و نتوانسته اید وزن تان را کم کنید، شاید هنگام آن رسیده باشد که عادات غذایی تان را دوباره ارزیابی کنید.
این توصیه ها در این راه به شما کمک می کند: از همه غذاهایی که می خورید، زمان خوردن آنها، احساسی که به شما دست می دهد، و کاری که هنگام غذا خوردن انجام می دهید، یادداشت روزانه بردارید. پس از چند روز این یادداشت ها را بازبینی کنید و الگوها در عادات غذایی تان را شناسایی کنید. به عواملی مانند سرعت غذاخوردن تان، میزان غذایی که می خورید، هر وعده غذایی که آن را مصرف نکرده اید، زمان هایی که دسر خورده اید،و مواردی را که علیرغم گرسنه نبودن غذا خورده اید، توجه داشته باشید. درباره علت داشتن این عادات غذایی فکر کنید و آن عاداتی را که می خواهید تغییر دهید، انتخاب کنید. از یادداشت های روزانه تان برای یافتن عللی که باعث می شود هنگامی که گرسنه نیستید، غذا بخورید (عواملی مانند استرس، تماشای تلویزیون یا احساس ملال) است، استفاده کنید. راه هایی را پیدا کنید که تا در برابر این عوامل محرک غذا خوردن را شروع نکنید. عادات غذایی جدیدتان را تداوم بخشید، و توجه داشته باشید که مدتی طول می کشد تا این عادات در شما مستقر شود.


    منبع :همشهری آنلاین  

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها