عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کنکوری ها گوشت قرمز و سبزی بخورند

کنکوری ها گوشت قرمز و سبزی بخورند
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:40 ق.ظ

یک متخصص تغذیه گفت: مصرف گوشت قرمز، جگر و سبزی ها موجب شادابی دانش آموزان می شود و به خصوص مصرف آن برای کنکوری ها توصیه می شود.
مرتضی صفوی با بیان اینکه دانش آموزان در دوران کنکور از قندهای ساده زیاد استفاده نکنند، اظهار داشت: بر اثر خوردن قند های ساده، انسولین در خون زیاد ترشح می شود که موجب افت قند خون آنها می شود؛ افرادی که در زمان کنکور از قندهای ساده و شکلات استفاده می کنند، انسولین بیشتری در خون آنها ترشح شده و در نتیجه موجب افت قند خون در آنها می شود.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: دانش آموزان در وعده های غذایی خود از ماست و شیر استفاده کنند زیرا به دلیل داشتن کلسیم فراوان برای سلول های عصبی بسیار مفید است و موجب آرامش اعصاب در دانش آموزان می شود.
وی در ادامه گفت: دانش آموزان در این دوران ماهی مصرف کنند به دلیل اینکه ماهی حاوی اسید چرب امگا 3 است که از کم خونی پیشگیری می کند و موجب افزایش یادگیری می شود.
صفوی بیان داشت: دانش آموزان در این دوران از غذا های حاوی آهن مانند گوشت قرمز، جگر، مغز، سبزی ها و تخم مرغ استفاده کنند که موجب شادابی و از بین رفتن کسلی آنها می شود زیرا ویتامین های گروه b موجود در این مواد برای تقویت ذهن و آرامش اعصاب دانش آموزان مفید است.


    منبع :سلامت نيوز

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها