عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عرضه تخم مرغ بدون نشان و تاریخ تولید تخلف بهداشتی است

عرضه تخم مرغ بدون نشان و تاریخ تولید تخلف بهداشتی است
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:44 ق.ظ

سیدسعید حسینی امروز اظهار داشت: طرح نشان دار کردن تخم مرغ از دو سال گذشته در دستور کار استان قرار گرفت که در حال حاضر تمام واحدهای مرغ تخم گذار استان موظف به نشان دار کردن تخم مرغ هستند.
وی تصریح کرد: در طرح نشان دار کردن تخم مرغ تاریخ تولید و انقضا بر روی تخم مرغ درج می شود و در صورتی که تخم مرغی بدون نشان در بازار عرضه شود تخلف بهداشتی محسوب شده و بازرسان دامپزشکی با واحد متخلف برخورد خواهند کرد.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی ادامه داد: گاهی عرضه تخم مرغ بدون نشان در خرده فروشی ها مشاهده می شود که این تخم مرغ ها از استان های دیگر وارد استان شده که از این پس با فروشندگان این تخم مرغ ها نیز برخورد خواهد شد.
حسینی گفت: هدف از اجرای طرح نشان دار کردن تخم مرغ ها عرضه بهداشتی تخم مرغ در بین مردم و شهروندان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در چند واحد مرغداری استان در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: با توجه به خطرات ناشی از مصرف آنتی بوتیک در بین مردم و بالا بودن مصرف این نوع دارو، تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک در چند استان کشور آغاز شده است که تولید این مرغ ها در دستور کار این اداره قرار گرفته است.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی ادامه داد: با توجه به اینکه تولید مرغ بدون آنتی بیوتیک، شرایط خاصی را از نظر صنعتی بودن و مکانیزه بودن واحدهای مرغداری میطلبد، تولید آن تنها در چند واحد مکانیزه و کاملا صنعتی استان صورت خواهد گرفت.
حسینی گفت: مقدمات لازم به منظور اجرای این طرح در دست اقدام است که در این راستا در حال رایزنی با استانداری، سازمان جهاد کشاورزی، بازرگانی و مرغداران هستیم.


    منبع :تلاونگ

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها