عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد

25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:49 ق.ظ

یک متخصص تغذیه گفت: 20 تا 25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد و در این مدت فرد با احساس گرسنگی زیاد، مقدار زیادی غذا می خورد اما مصرف میان وعده می تواند از این مسئله و چاقی ناشی از آن و همچنین خستگی زودرس جلوگیری کند.
سید ضیاءالدین مظهری اظهار داشت: مصرف یک میان وعده مناسب از بروز خستگی زودرس در افراد جلوگیری می کند و موجب افزایش تمرکز افراد می شود.
وی با بیان اینکه یک میان وعده مناسب شامل انواع میوه ها و ساندویج های خانگی است، گفت: استفاده از شیرینی، شکلات، چیپس و پفک به عنوان میان وعده مناسب نیست.
این متخصص تغذیه افزود: مصرف میوه ها و سبزی ها به عنوان میان وعده در افزایش توانایی فکری و قدرت بدنی افراد نقش مهمی را برعهده دارد همچنین میان وعده ها موجب کاهش ولع آنها در وعده های اصلی می شود.
مظهری گفت: مصرف یک میان وعده مناسب موجب می شود که افراد غذا را سریع نخورند چرا که سریع غذا خوردن موجب می شود که افراد غذای بیشتری بخورند.
وی اضافه کرد: حدود20 تا 25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد و در این مدت فرد با احساس گرسنگی زیاد، مقدار زیادی مواد غذایی مصرف می کند که منجر به بروز چاقی در فرد می شود.
این متخصص تغذیه بیان داشت: مصرف میان وعده ها برای افراد چاق بسیار ضروری است به دلیل اینکه این افراد عادت به پرخوری دارند و اگر این افراد تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهند و از حجم آن بکاهند و در واقع همان حجم سه وعده اصلی غذایی خود را به چند وعده تقسیم کنند، از پرخوری آنها جلوگیری می شود.


    منبع :سلامت نيوز    

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها