عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد

25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:49 ق.ظ

یک متخصص تغذیه گفت: 20 تا 25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد و در این مدت فرد با احساس گرسنگی زیاد، مقدار زیادی غذا می خورد اما مصرف میان وعده می تواند از این مسئله و چاقی ناشی از آن و همچنین خستگی زودرس جلوگیری کند.
سید ضیاءالدین مظهری اظهار داشت: مصرف یک میان وعده مناسب از بروز خستگی زودرس در افراد جلوگیری می کند و موجب افزایش تمرکز افراد می شود.
وی با بیان اینکه یک میان وعده مناسب شامل انواع میوه ها و ساندویج های خانگی است، گفت: استفاده از شیرینی، شکلات، چیپس و پفک به عنوان میان وعده مناسب نیست.
این متخصص تغذیه افزود: مصرف میوه ها و سبزی ها به عنوان میان وعده در افزایش توانایی فکری و قدرت بدنی افراد نقش مهمی را برعهده دارد همچنین میان وعده ها موجب کاهش ولع آنها در وعده های اصلی می شود.
مظهری گفت: مصرف یک میان وعده مناسب موجب می شود که افراد غذا را سریع نخورند چرا که سریع غذا خوردن موجب می شود که افراد غذای بیشتری بخورند.
وی اضافه کرد: حدود20 تا 25 دقیقه طول می کشد تا پیام غذا خوردن به مغز برسد و در این مدت فرد با احساس گرسنگی زیاد، مقدار زیادی مواد غذایی مصرف می کند که منجر به بروز چاقی در فرد می شود.
این متخصص تغذیه بیان داشت: مصرف میان وعده ها برای افراد چاق بسیار ضروری است به دلیل اینکه این افراد عادت به پرخوری دارند و اگر این افراد تعداد وعده های غذایی خود را افزایش دهند و از حجم آن بکاهند و در واقع همان حجم سه وعده اصلی غذایی خود را به چند وعده تقسیم کنند، از پرخوری آنها جلوگیری می شود.


    منبع :سلامت نيوز    

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها