عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

4 ماده غذایی ضد درد را بشناسید

4 ماده غذایی ضد درد را بشناسید
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:54 ق.ظ

با استفاده از گیاهان دارویی و مواد غذایی طبیعی، بدون عوارض با بیماری ها مبارزه کنید.
گیاهان دارویی و مواد غذایی بسیاری در طبیعت وجود دارند که می توانند بدون هیچ گونه عارضه ای درمانگر خوبی برای انواع دردها و بیماری ها باشند. در اینجا چند نمونه از این گیاهان و مواد غذایی را به شما معرفی می کنیم: 1- زنجبیل - برای درمان دردهای عضلانی و مفاصل مفید است. از این ماده غذایی نه تنها برای درمان سرماخوردگی و دردهای شکمی استفاده می شود، بلکه به خاطر داشتن ترکیبات فراوان ضد التهاب مانند "جینجرول ها"، دردهای عضلانی و مفاصل را نیز کاهش می دهد. در یک بررسی، به گروهی از افرادی که دچار دردهای عضلانی و مفاصل بودند طی یازده روز، کپسول های زنجبیل و به گروهی دیگر کپسول های دارونما داده شد. در این بررسی مشخص شد افرادی که کپسول زنجبیل مصرف کرده بودند با کاهش 25 درصدی درد در این نواحی مواجه بودند درحالی که گروه مقابل چنین احساسی نداشتند. طی تحقیقی دیگر، مشخص شد تزریق عصاره زنجبیل نیز راهی مناسب برای کاهش درد زانو است.
2- ماهی آزاد یا قزل آلا- برای درمان التهاب مفاصل و دردهای شدید شکمی مفید است. تحقیقات نشان داده، امگا3 می تواند برای درمان دردهای ناشی از التهاب مفاصل مفید باشد. امگا 3 دارای خواص بسیاری است که درمان دردهای شدید شکمی به خصوص آن که ناشی از استرس باشند، از جمله آن ها است.
3 - قهوه - برای درمان سردرد مفید است. تحقیقات نشان داده مصرف 200 میلی گرم کافئین - دو فنجان قهوه - سردردهای مختلف از جمله میگرن را تسکین می دهد. مراقب باشید به مدت طولانی از این نوشیدنی استفاده نکنید چرا که ممکن است نتیجه عکس از این کار بگیرید. کسانی که خوردن قهوه جزو عادت روزانه اشان شده، ترک این عادت و نرسیدن کافئین به بدنشان، معمولا موجب سردردهای شدید در آن ها می شود.
4 - مریم گلی برای درمان گلو درد مفید است. اگر در ناحیه گلویتان احساس خارش و حساسیت می کنید طبق نظر کارشناسان گیاه دارویی می توانید از دم کرده مریم گلی برای درمان آن استفاده کنید.


    منبع :همشهری آنلاین 

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها