عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

استرس نیاز بدن به مواد مغذی را افزایش می دهد

استرس نیاز بدن به مواد مغذی را افزایش می دهد
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:10 ب.ظ

یک متخصص تغذیه گفت: معمولا دانش آموزان در دوران کنکور با نوعی ترس از عدم موفقیت و استرس روبه رو هستند، در حالی که استرس نیاز بدن را به مواد مغذی افزایش می دهد.
مسعود کیمیاگر اظهار داشت: کیفیت تغذیه دانش آموزان در دوران کنکور در موفقیت یا عدم موفقیت آنها نقش بسیار مؤثری را بر عهده دارد.
وی گفت: معمولا در این دوران دانش آموزان با نوعی ترس از عدم موفقیت در کنکور و استرس روبه رو هستند، در حالی که استرس نیاز بدن را به مواد مغذی افزایش می دهد.
این متخصص تغذیه افزود: دانش آموزان در این دوران باید مواد غذایی با کیفیت که از 4 گروه اصلی در آن گنجانده شده باشد، مصرف کنند.
کیمیاگر گفت: دانش آموزان در این دوران از مواد غذایی حاوی لسیتین مانند ماهی، تخم مرغ، گردو و بادام زمینی استفاده کنند چرا که مغزهای گیاهی برای تکامل مغز بسیار مهم هستند.
وی اضافه کرد: دانش آموزان باید در این دوران از مصرف زیاد قهوه و چای برای بیدار ماندن و درس خواندن در طول شب خودداری کنند؛ به دلیل اینکه این کار موجب افزایش خستگی در آنها می شود.
این متخصص تغذیه افزود: دانش آموزان بهتر است قبل از ساعت 12 شب بخوابند و صبح زود از خواب بیدار شوند؛ به دلیل اینکه یادگیری و حفظ مطالب در این ساعات بهتر صورت می گیرد.
کیمیاگر بیان کرد: در دوران کنکور به علت اینکه فعالیت های فکری مغز زیاد است، تمایل فرد به مصرف مواد شیرین و کربوهیدرات ها افزایش پیدا می کند؛ انرژی لازم برای فعالیت سلول های عصبی از گلوکز است و گلوکز بر اثر متابولیسم کربوهیدرات ها ساخته می شود.


    منبع :سلامت نيوز

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها