عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آلودگی غذایی، اصلی ترین عامل بروز بیماری های جدید

آلودگی غذایی، اصلی ترین عامل بروز بیماری های جدید
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:16 ب.ظ

یک عضو هیات علمی دانشکده کشاورزی دانشگاه رازی کرمانشاه، معتقد است: آلودگی های غذایی اصلی ترین عامل بروز بیماری های جدیدی است که در گذشته اثری از آنها وجود نداشت.
محمدرضا همزه ای اظهار کرد: آلودگی های غذایی اصلی ترین و مهمترین عامل بروز بیماری های جدیدی است که در گذشته اثری از آنها وجود نداشت و امروزه در جهان همه گیر شده اند.
وی گفت: انسان به فرمهای مختلف آلوده می شود که یکی از مهمترین و ماندگارترین این فرم ها آلودگی بدن بوسیله خوراک آلوده است.
همزه ای تصریح کرد: استفاده از سموم و کودهای شیمیایی سبب آلودگی محصولات کشاورزی و دامی می شود که این محصولات نیز به نوبه خود سبب آلودگی بدن انسانها می شود.
وی تاکید کرد: استفاده از سموم و کودهای شیمیایی علاوه بر آلودگی انسانها مهمترین عناصر زیست محیطی (آب، خاک و هوا) را نیز آلوده می کنند.
همزه ای ادامه داد: مهمترین سود کشاورزی ارگانیک این است که غذای سالم در اختیار انسانها قرار می دهد، ضمن اینکه محیط زیست را به مخاطره نمی اندازد و به این ترتیب شرایطی را فراهم می کند که در راستای توسعه پایدار گام برداریم.
وی اذعان کرد: حرکت در راستای توسعه پایدار به این معناست که در جهتی پیشرفت کنیم که محیط زیست آلوده نشود و نسلهای آینده نیز بتوانند از این طبیعت استفاده کنند.
همزه ای گفت: در سال 1382 برای نخستین بار بحث توسعه پایدار را در کشور راه اندازی کردیم و اولین همایش توسعه پایدار در سطح کشور توسط دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد.
این عضو هیات علمی دانشکگده کشاورزی دانشگاه رازی کرمانشاه در ادامه ابراز کرد: مهمترین مشکل استفاده از کشاورزی ارگانیک این است که کالای تولیدی در عین اینکه بازارپسند نیست، قیمت بالایی هم دارد و لذا باید در ابتدا فرهنگ استفاده از محصولات ارگانیک در جامعه نهادینه شود.


    منبع :شبکه خبری صنایع غذایی ایران 

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها