عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رونالدو: مرا با مسي مقايسه نكنيد

رونالدو: مرا با مسي مقايسه نكنيد
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:51 ب.ظ

جام جم آنلاين: كريستيانو رونالدو، مهاجم جنجالي باشگاه رئال مادريد كه هميشه از حواشي بسيار زيادي در فعاليت حرفه‌اي و زندگي خصوصي‌اش برخوردار بوده است، نتوانست با درخشش هميشگي خود رضايت هواداران تيم را در فصل گذشته از آن خود كرده و مورينيو را به اهداف مورد نظرش نزديك كند.

با اين وجود او اعلام كرد كه علاقه زيادي براي ادامه فعاليت در اين تيم داشته و قصد ندارد رئال را به منظور حضور در تيم‌هاي ديگر ترك كند.

او در اين رابطه تاكيد كرد: اخيرا باشگاه منچسترسيتي پيشنهادي نجومي براي خريد من اعلام كرده و مالكان اين باشگاه حاضر شده‌اند براي من ميليون‌ها يورو هزينه كرده و رضايت روساي رئال را به دست آورند. رقم پيشنهادي بسيار وسوسه‌انگيز بوده و شايد هر كسي را براي فعاليت حرفه‌اي با شك و شبهه مواجه كند. اما نكته‌اي كه بايد اشاره‌اي به آن داشته باشم اين است كه قصد جدايي از اين تيم و حضور در تيم‌هاي ديگر را نداشته و تصميم دارم به مدت يك دهه در اين باشگاه به كار و فعاليت بپردازم.

من از حضور در اين تيم احساس رضايت و خوشحالي دارم و حاضر نيستم شرايط فعلي خود را تغيير دهم. فكر مي‌كنم در مسير پيشرفت قرار گرفته‌ام و مي‌توانم به آرامي خود را به يك پديده نادر در اين تيم تبديل كنم.

واقعيت اين است كه بحث مالي اين جريان برايم اهميت ندارد. زيرا من هر زمان كه اراده كنم مي‌توانم درآمد بيشتري نسبت به‌آنچه در حال حاضر از طرق مختلف كسب مي‌كنم، داشته باشم و بحث ورزشي اين ماجرا برايم از اهميت بسزايي برخوردار است. من جزو آن دسته از افرادي بودم كه هر زمان اراده كردم به اهداف مورد نظرم دست يافته و موفق شدم. اما مسائل مربوط به داوران و قضاوت آنها در چارچوب رقابت‌هاي مختلف مانع بزرگي براي من در فصل اخير بود. هرگز قصد بهانه‌جويي يا توجيه نتايج كسب‌شده تيم را ندارم ولي همه شاهد اتفاقاتي كه براي رئال مادريد در رقابت‌هاي لاليگا و ليگ قهرمانان در فصل 2011 ـ 2010 افتاد ديدند كه قضاوت داوران تاثير كاملا مستقيم در نتايج كسب‌شده در تيم را داشت. هنوز اهداف بسيار زيادي درسر دارم كه بايد همه آنها تحقق يافته و به سرانجام برسد. ما بايد براي كسب موفقيت در تيم تلاش كنيم زيرا يك مربي حرفه‌اي و بسيار قدرتمند داريم و مجموعه‌اي از بهترين‌هاي حاضر در دنياي فوتبال در اين تيم حضور دارند بنابراين رسيدن به اهداف بلندي كه در سر داريم دور از انتظار نيست و مي‌توان به همه آنها دست يافت.

وي در رابطه با حضور خوزه مورينيو در نيمكت رئال و فعاليتش در اين تيم افزود: او بهترين مربي حاضر در جهان است. او از استراتژي منحصر به فردي برخوردار است و بخوبي مي‌داند كه چه زمان و چگونه تيمش را به سمت پيروزي هدايت كند.

با وجود مشكلات زيادي كه در رابطه با عملكرد داوران در فصل اخير داشتيم عملكرد مورينيو بسيار خوب و چشمگير بود. خواسته او از بازيكنانش اين است كه نقاط ضعف خود را تقويت كرده و در جهت بهبود وضعيت فيزيكي و فني حركت كنند.

به نظر من مورينيو بهترين مربي حاضر در اروپاست و او توانايي‌هاي منحصر به فردش را در تيم‌هاي اروپايي مختلف بخوبي به معرض نمايش گذاشته و كارنامه درخشاني از خود ارائه كرده است.

در مورد تعداد گل‌هايي كه به طور كلي در تيم‌هاي مختلف به ثبت رسانده‌ام بايد بگويم بالا‌بردن آمار گل‌هايم برايم مهم نيست. به طور كلي در حال حاضر حدود 54 گل زده‌ام، اما اعتراف مي‌كنم حاضر بودم اين عدد نصف بود و من مي‌توانستم در پيراهن رئال مادريد عنوان قهرماني در لاليگا و ليگ قهرمانان را تجربه كنم. از نقطه نظر فردي هميشه به دنبال بهتر و بهتر‌شدن هستم و براي حرفه‌اي‌تر‌شدن تلاش مي‌كنم و فقط به دنبال بالا‌بردن آمار گل‌هاي به ثمر رسيده در رقابت‌هاي مختلف نبوده و نيستم.

رونالدو درخصوص رقابت تنگاتنگش با ليونل مسي، مهاجم آرژانتيني تيم بارسلونا گفت:‌ ليونل مسي يك فوتباليست بسيار قدرتمند است و من به او علاقه زيادي دارم اما مقايسه من با مسي كار درستي نيست و نبايد كريستيانو رونالدو را با ليونل مسي مقايسه كرد. من بايد با توجه به توانايي‌هايم مقايسه شوم و عملكردم در رئال مادريد مورد قياس قرار بگيرد.

اما نكته‌اي كه بايد اشاره‌اي به آن داشته باشم اين است كه براي من تحت هيچ شرايطي مهم نيست كه مسي بهترين بازيكن جهان است. زيرا من شيوه خاص و منحصر به فرد خود را در مسابقات دارم و از توانايي بسيار بالايي برخوردار هستم و از او تحت هيچ شرايطي نمي‌ترسم.

ما بايد تيم بارسلونا را با وجود ستارگان بيشمارش شكست دهيم زيرا فقط از اين طريق مي‌توانيم به اهداف و برنامه‌هاي موردنظر خود در چارچوب رقابت‌هاي مختلف دست يابيم. باتوجه به تجربيات زيادي كه در اين فصل كسب كرده‌ايم اطمينان دارم كه مي‌توانيم اين تيم را در فصل آينده شكست داده و بهتر از آنچه در گذشته‌ ظاهر شده‌ايم براي كسب موفقيت در مصاف با بارسلونا ظاهر شويم.

كالچو نيوز
مترجم: فرزانه آذرفام

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 58933
دسترسی سریع به انجمن ها