عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

افراد گرمازده ،24 ساعت استراحت کنند

افراد گرمازده ،24 ساعت استراحت کنند
پنج شنبه 23 تیر 1390  12:51 ب.ظ

جام جم آنلاين: کارشناس آموزش مرکز مدیریت حوادث اورژانس کشور گفت: به افرادی که دچار خستگی گرمایی و یا کرامپ شده اند توصیه می شود به مدت 24 ساعت استراحت کنند.

به گزارش مهر، آرزو دهقانی در ارتباط با روش های درمان خستگی ناشی از گرمای هوا اظهارداشت: افراد در مواجهه با بیمار باید آن را در محیط خنک به پشت بخوابانند و لباس های وی را کم کرده و بدنش را با آب سرد بشویند، حتی می توانند از حوله مرطوب و کیسه یخ استفاده کنند.

وی افزود: بدن او را باد زده و به مصدوم مایع نمکی خنک داده شود برای این کار یک قاشق چایخوری نمک را در یک لیتر آب حل کرده و سپس آن را در مدت یک ساعت به بیمار بدهند همچنین می توان به مایع فوق یک قاشق غذاخوری شکر و یا پودر شیرین کننده اضافه کنند تا انرژی فرد تأمین شود.

کارشناس آموزش مرکز مدیریت حوادث اورژانس کشور تصریح کرد: اگر بیمار سالمند است و یا نمی تواند مایع نمکی را تحمل کند، باید  او را به بیمارستان منتقل کنند همچنین کرامپ عضلانی با ماساژ و کشش بهبود پیدا می کند و فشار مداوم به عضله و گرم کردن نیز، می تواند کمک کننده باشد.

دهقانی گفت: افراد در زمانی که برای مدت طولانی در محیط گرم قرار می گیرند، مایعات کافی نوشیده، قبل، حین و بعد از ورزش مایعات را فراموش نکنند و در ساعات گرم روز استراحت کنند.

به گفته کارشناس آموزش مرکز مدیریت حوادث اورژانس کشور، ساعات قرارگیری در معرض آفتاب را باید محدود شده و زمانی که در بیرون منزل هستند از کلاه های نقاب دار با لبه پهن استفاده کرده و در هوای گرم لباس های نازک، نرم و روشن بپوشند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها