عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

راه‌آهن و آغاز سومین فصل سرمربیگری باشگاهی علی دایی

راه‌آهن و آغاز سومین فصل سرمربیگری باشگاهی علی دایی
پنج شنبه 23 تیر 1390  02:19 ب.ظ

لیگ ششم  حرفه‌ای بود که تیم سایپا با اقتدار در صدر جدول تکیه زد بود، اما در آن زمان مدیران این تیم، سرمربی‌شان یعنی لورانت را از کار برکنار کردند و به جای وی علی دایی مهاجم باشگاه‌شان را جایگزین این مربی نامدار کردند. در آن زمان هیچ‌کس فکر نمی‌کرد دایی بتواند به عنوان نخستین تجربه مربیگری‌اش در سایپا موفق شود، اما او موفق شد تیم سازمان یافته لورانت را قهرمان لیگ کند.

به گزارش سایت گل، پس از آن حضور موفق دایی در نخستین سرمربیگری‌اش در سایپا و قهرمانی با این تیم، او دیگر بازیگری را تمام و کفش‌ها را آویزان کرد. دایی که دیگر می‌خواست سرمربیگری را ادامه دهد، در یک تصمیم‌گیری ناگهانی توسط فدراسیون فوتبال به سمت سرمربی تیم ملی برگزیده شد. این در حالی بود که او در فصل دوم با سایپا نتایج چندان خوبی نگرفت و با رتبه دو رقمی فصل را تمام کرد.

دوره ملی علی دایی اما چندان شیرین نبوده است و او در مرحله دوم مقدماتی جام‌جهانی بعد از شکست مقابل عربستان در تهران، اخراج شد و جای خود را به افشین قطبی داد. دایی بعد از این اخراج نزدیک به 9 از دیده‌ها پنهان بود، اما با تصمیم عجیب حبیب کاشانی جانشین زلاتکو کرانچار سرمربی پرسپولیس شد. مربی‌ای که در حال حاضر هدایت تیم ملی مونته‌نگرو را برعهده دارد.

دوران حضور علی دایی در پرسپولیس با فتح دو جام حذفی به پایان رسید اما هواداران بیش از موفقیت‌های ورزشی خاطراتی نه‌چندان شیرین از وی دارند. در سال اول او انرژی صرف دعوا با فدراسیون فوتبال و دعوا با علی کفاشیان کرد و در سال دوم در ربع آخر سال، جنگ با حبیب کاشانی را در دستور کار قرارداد و با دلخوری از قرمزها جدا شد. به‌نظر می‌رسد اولین کنفرانس مطبوعاتی علی دایی در راه‌آهن نیز با جنجال آغاز شود.

راه‌آهن سومین تیم تهرانی است که دایی هدایت آن را از دوران آغاز سرمربیگری برعهده دارد. او مثل پرسپولیس و سایپا با این تیم قرارداد دو ساله بسته است.

« سعادتمند کسی است که از هر اشتباه و خطایی که از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد »
سقراط

Mehdi900

Mehdi900
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 6667
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها