عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مواد آرایشی و شوینده‌ها شما را چاق می‎کند

مواد آرایشی و شوینده‌ها شما را چاق می‎کند
پنج شنبه 23 تیر 1390  02:42 ب.ظ

سلامت نیوز :محققان آمریکایی معتقدند ماده شیمیایی به نام «فتالات» که در ۷۰ درصد مواد آرایشی - بهداشتی و مواد شوینده وجود دارد مسوول چاقی انسا‌هاست.

به گزارش برنا، مطالعات جدید نشان داده است دلیل ناتوانی غلبه بر چاقی، استفاده از کالری‌های شیمیایی است که در محصولات زیبایی و بهداشتی وجود دارد.

به گزارش دیلی ایندیا، محققان آمریکایی معتقدند ماده شیمیایی به نام «فتالات» که در ۷۰ درصد مواد آرایشی_بهداشتی و مواد شوینده وجود دارد مسوول چاقی انسا‌هاست.

آزمایشات نشان داده است، قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی چون فتالات و استفاده هر روزه از آن‌ها سبب چاقی در کودکان و مشکلات مربوط به این بیماری در جوانی می‌شود.

محققان با انجام آزمایش بر یک‌سری از دختران و اندازه‌گیری میزانی که در معرض ماده شیمیایی فتالات بوده‎اند و همچنین تحلیل آزمایش ادرار آن‌ها دریافتند که در چاق‌ترین دختران مورد آزمایش، بیشترین میزان فتالات در ادرارشان مشاهده شده است و همچنین این محققان دریافتند میزان فتالات با افزایش وزن رابطه مستقیم دارد.

بر اساس این تحقیق، زمانی که فتالات جذب بدن می‌شود سبب بروز بعضی مشکلات همچون از کار انداختن ترشح غدد درون ریز و تاثیر بر فعالیت هورمون‌ها و غددی می‌شوند که عملکرد اعضای بدن را تنظیم می‌کنند.

به گفته محققان، حتی کمترین اختلالی که در سطح هورمون فرد وارد شود فرایند لاغری را سخت می‌کند. فتالات و مواد شیمیایی دیگر در مردان که دارای استعداد و ظرفیت آنتی تستوسترون هستند با چاقی ارتباط مستقیم دارد و در زنان این ماده سبب به هم خوردن تعادل هورمون‌های ژنتیکی اصلی بدن می‎شود.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها