عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

حقانیت عقائد شیعه در احادیث اهل سنت و وهابیت

پنج شنبه 23 تیر 1390  05:59 ب.ظ

پرسش:
من از یک خانواده شیعی و سید هستم و تحقیقات زیادی بین شیعه، سنی و وهابی¬ها انجام داده ام و معتقدم که یک نفر نباید بخاطر اینکه پدرش شیعه بوده است، شیعه باقی بماند!
پایگاه حوزه3622-1، 3622-1
پاسخ:

آرزوی ما آن است که انسان­ها با بینش و تحقیق یک مکتب را انتخاب کنند و به متابعت از اعتقادات پدر و مادر خود اکتفا نکنند که در برابر خداوند متعال این حجت محسوب نمی شود و ما وظیفه داریم که عقاید خود را مستدل و مستند بیاوریم و تقلید در عقاید سزاوار نیست.

در صحاح اهل سنت به نحو متواتر و قطعی این روایت وارد شده است که «انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی (اهل بیتی) فان تمسکتم بهما لن تضلوا بعدی حتی یردا علی الحوض» من بین شما دو اثر گران ­بها می گذارم، یکی کتاب خدا و دیگری اهل بیت و عترتم که اگر به آن دو تمسک کنید هرگز بعد از من گمراه نمی شوید تا اینکه روز قیامت بر من وارد شوید و هم فرمود که: «مثل اهل بیتی مثل سفینه النوح من رکبها نجا و من ترکها غرق» مثل اهل بیت من مانند کشتی نوح است که هر کسی بر آن سوار شود نجات می­یابد و هر کس آن را ترک کند، غرق خواهد شد.

ما بدون نظر به پیشینه وهابیت و مبدأ پیدایش آن، که مع الأسف جز ایجاد تفرقه و شکستن وحدت مسلمین آن هم با توسل به دروغ و تهمت و با استناد به اصل الحادی هدف وسیله را توجیه می کند، عملی شایسته نظر از آنها ندیده ایم، می گوییم: وهابیت عقاید خود را از برداشت ابن تیمیه و ابوالحسن اشعری از سنت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با چند قرن فاصله گرفته­اند و احکام خود را از ائمه اربعه اهل سنت دریافت می­کنند که قرن­ها با پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فاصله داشته­اند، در صورتی که شیعه اعتقادات خود را بعد از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم از علی علیه السلام  و  حسن و حسین و امامان معصوم علیهم السلام از نسل آنان گرفته­اند، حال چگونه برداشت وهابیت از اسلام درست و مطابق اسلام و برداشت اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم نادرست و ناحق است؟ حجت بر این ادعا  چه می­تواند باشد؟

برای دریافت کامل­تر این حقایق روشن می­توانید به کتاب المراجعات علامه امام سید شرف الدین و الغدیر علامه امینی و...رجوع فرمایید.
وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 6234
دسترسی سریع به انجمن ها