عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مشكلات بهبهان نيازمند اعتبار 400 ميليارد توماني

مشكلات بهبهان نيازمند اعتبار 400 ميليارد توماني
پنج شنبه 23 تیر 1390  09:43 ب.ظ

فرماندار بهبهان خبر داد:
مشكلات بهبهان نيازمند اعتبار 400 ميليارد توماني

خبرگزاري فارس: فرماندار بهبهان گفت: براي حل مشكلات شهرستان بهبهان به سرمايه و اعتباري بالغ بر 400 ميليارد تومان نياز است.

به گزارش خبرگزاري فارس از بهبهان، فرهاد باذلي محبوب پيش از ظهر امروز در جلسه شوراي سلامت كه در فرمانداري اين شهرستان برگزار شد ضمن تأكيد بر تشكيل منظم، تخصصي كردن و عملياتي كردن مصوبات اين جلسات به بهداشت عمومي اشاره كرد و گفت: شبكه بهداشت و درمان به عنوان مسئول و مدعي‌العموم امر بهداشت بوده و بايد با نظارت بر اين امر موارد غيربهداشتي و متخلفان را شناسايي كرده و با تشكيل پرونده‌هاي قضايي و پيگيري مستمر آنها، برخورد قاطعي با تهديدكنندگان بهداشت داشته باشد.


وي تصريح كرد: بهداشت و درمان در سرلوحه اولويت‌هاي كاري قرار داشته و جزء دغدغه‌ها و مسايل شهري بوده و رفع مشكلات بهداشتي و كمبودهاي درماني مستلزم عزم عمومي است و همه بايد كمك كنيم و شبكه بهداشت و درمان را در اين راستا ياري دهيم.


باذلي در خصوص نيازهاي اساسي بهبهان كه بايد در دستور كار قرار گرفته و پيگيري شوند اظهار داشت: احداث سرويس‌هاي بهداشتي عمومي كه در شهر بسيار كم است، احداث مجتمع خدماتي - رفاهي در ورودي‌هاي شهر براي مسافران، احداث حمام عمومي كه در بهبهان وجود ندارد، تعويض شبكه‌هاي فرسوده آب آشاميدني در شهر و روستا، توسعه بازارچه‌هاي ميوه و تره‌بار و تسريع در امر فاضلاب شهري بهبهان از جمله نيازهاي اساسي اين شهرستان بوده كه بايد در دستور كار قرار گرفته و پيگيري شوند.


وي از تصويب مبلغ 60 ميليارد تومان از طريق فروش اوراق مشاركت جهت اجراي طرح جامع فاضلاب بهبهان خبر داد و خاطرنشان كرد: اين مبلغ در مدت سه سال تأمين و پرداخت ميشود كه اميدواريم با تحقق آن شاهد بهره‌برداري از طرح جامع فاضلاب شهر بهبهان باشيم.


فرماندار بهبهان در ادامه به ضرورت نوسازي بيمارستان شهيدزاده اين شهرستان اشاره كرد و اذعان داشت: با توجه به اينكه بيمارستان وليعصر (عج) بهبهان در حال احداث بوده و ساخت آن مدتي طول مي‌كشد، پيگيري‌هايي در مورد نوسازي بيمارستان شهيدزاده صورت گرفته كه به نتايجي نيز رسيده‌ايم و در آينده اصلاحاتي در بخش اورژانس و بخش‌هايي از بيمارستان انجام مي شود.


وي با بيان اينكه در اعتبارات سال 90 بهبهان به مسايل بهداشتي با ديدي خاص نگاه شده و در اولويت قرار داده شده‌اند از بعضي از درمانگاه‌هاي عمومي اين شهرستان انتقاد كرد و گفت: بعضي از درمانگاه‌هاي عمومي شهر فعاليت خود را به موقع و سر وقت آغاز نمي‌كنند كه سبب ايجاد صف مردم پشت درب‌هاي بسته مي‌شود كه بايد به اين موضوع رسيدگي شده و اين معضل حل شود.


باذلي همچنين به احداث فروشگاه‌هاي بزرگ شهروند اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به نبود اين فروشگاه‌ها در شهرستان گاهي اوقات شاهد عرضه مواد خوراكي توسط دوره‌گردها بوده بسيار غيربهداشتي است كه در صورت وجود چنين فروشگاهي كه مواد خوراكي و ملزومات مردم را عرضه مي‌كند ديگر شاهد چنين اتفاقاتي نيستيم.


وي در ادامه بر لزوم ساماندهي ميدان عرضه دام تأكيد كرد و افزود: مكان جديدي نيز براي دفن و دفع زباله‌هاي شهري بهبهان مشخص شده كه بايد هرچه زودتر امور مربوط به استفاده از آن انجام شود زيرا محل دفع زباله‌ها كه ورودي بهبهان از سمت جاده شيراز است بسيار نامناسب بوده و صورت خوشي ندارد.


باذلي به بهداشت روستاها نيز اشاره كرد و خاطرنشان كرد: شبكه بهداشت و درمان بايد فعاليت‌هاي بهداشتي خود را تنها بر شهر متمركز نكرده و روستاها را نيز مدنظر قرار دهد.


فرماندار بهبهان در ادامه سخنانش اعتبار لازم براي بهره‌برداري از كشتارگاه صنعتي اين شهرستان را چهار ميليارد تومان عنوان كرد و اظهار داشت: كشتارگاه موجود بهبهان مشكلاتي را داشته كه نياز به كشتارگاه صنعتي را بيش از پيش محسوس مي‌كند و مانيز پيگيري‌هاي فراواني را در اين زمينه داشته و تمام تلاش خود را براي بهره‌برداري از اين كشتارگاه تا پايان سال جاري به كار خواهيم گرفت.


وي خاطرنشان كرد: در تلاش هستيم كه اعتبار مورد نياز جهت بهره‌برداري از اين كشتارگاه صنعتي را از محل صندوق تعاون استان خوزستان جذب كنيم.


باذلي با بيان اينكه مشكلات بهبهان با اعتبارات دولتي به تنهايي حل نشده و تنها وضعيت موجود حفظ مي‌شود اذعان داشت: اگر بخواهيم بهبهان را متحول كنيم به اعتباري بالغ بر 400 ميليارد تومان نياز داشته كه راه عبور از اين بن‌بست و بحران، استفاده از سرمايه گذاران بخش خصوصي است كه با اجراي طرح‌هايي مؤثر، شهرستان را دگرگون كنند.


وي در پايان تصريح كرد: هم‌اكنون در حال شناسايي زمين‌هاي بالاي 500 مترمربع در سطح شهر هستيم كه به حال خود رها شده‌اند تا با جذب سرمايه‌گذار، طرح‌هاي عام‌المنفعه‌اي را در آنها به مرحله اجرا در آوريم.

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها