عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کاهش مصرف کربوهیدرات، چربی کبد را کم می کند

کاهش مصرف کربوهیدرات، چربی کبد را کم می کند
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:50 ب.ظ

متخصصان تغذیه در آمریکا تاکید کردند که کاهش کربوهیدرات موجود در رژیم غذایی روشی سریع تر برای کاهش چربی کبدی است.دکتر جفری برونینگ استادیار طب داخلی در دانشگاه تگزاس دراین باره اظهار داشت: کاهش میزان کربوهیدرات موجود در رژیم غذایی روزانه برای پایین آوردن مقدار چربی کبدی خیلی موثرتر از کاهش مصرف کالری است.
دکتر برونینگ هم چنین تصریح کرد: آنچه ما قصد داریم در این مقاله به شما بگوییم این است که اگر پزشکتان به شما گفت باید مقدار چربی کبد خود را کاهش دهید، شما می توانید با این روش ظرف یک ماه به این هدف دست پیدا کنید. این بررسی ها روی 18 شرکت کننده صورت گرفته است که همگی به بیماری کبد چرب غیرالکلی مبتلا بودند.
به نوشته روزنامه بلومبرگ، از این شرکت کنندگان در گروه های مختلف خواسته شد که مدت 14 روز مقدار کربوهیدرات یا مقدار کالری را در رژیم غذایی روزانه خود کاهش دهند. پس از دو هفته متخصصان با استفاده از تکنیک های پیشرفته تصویربرداری متوجه شدند که مقدار چربی کبدی در گروهی که کمتر کربوهیدرات مصرف کرده بودند به میزان خیلی بیشتری کاهش پیدا کرد.
شرح این آزمایشات به طور مفصل در مجله آمریکایی «تغذیه بالینی» به چاپ رسیده است.


    منبع :سلامت نيوز

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها