عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌و‌آله: فرزند هفت سال سروَر، هفت سال فرمانبردار و هفت سال وزیر است. مکارم الاخلاق، ص222

مصرف ویتامین d خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد

مصرف ویتامین d خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد
پنج شنبه 23 تیر 1390  11:51 ب.ظ

مطالعات انجام گرفته در سال های اخیر نشان می دهد در میان افراد مبتلا به کمبود ویتامین، مصرف مکمل همراه ویتامین دی ، خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد.
به نقل از دیلی ساینس، تحقیقات انجام گرفته در سال های اخیر نشان می دهد در میان افرادی که به کمبود ویتامین مبتلا هستند، مصرف ویتامین دی خطر ابتلای آنها را به بیماری های قلبی کاهش می دهد.
در جدیدترین تحقیقات و مطالعات انجام گرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی جورجیا مشخص شد ویتامین دی موجود در نور خورشید در رفع کمبود ویتامین دی بدن بسیار موثر است؛ همچنین مزایای زیادی برای افراد دارای اضافه وزن آمریکایی آفریقایی دارد. این ویتامین در کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی تأثیر بسزایی دارد.
بر اساس تحقیقات «رایان هریس» دانشیار دانشگاه جورجیا، ویتامین d خطر بیماری های قلبی عروقی را در میان آمریکایی آفریقایی ها با بهبود سلامت و عملکرد سلول های اندوتلیال عروقی، کاهش می دهد. سلول های اندوتلیال، سلول هایی هستند که داخل رگ های خونی را پوشانده اند.
آمریکایی آفریقایی ها از گروه های پر خطر در رابطه با بیماری های قلبی عروقی هستند. آنها بیش از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو هستند که یک عامل مهم در ابتلا به بیماری های قلبی است. هنگامی که این گروه نژادی فشار خون بالایی داشته باشند، احتمال ابتلا به بیماری قلبی عروقی در میان آنها از نژادهای دیگر بیشتر خواهد بود.
ویتامین d یکی از انواع ویتامین ها است.این ویتامین موجب افزایش جذب کلسیم و فسفر در روده ها می شود. هنگامی که کمبود ویتامین d ایجاد شده باشد تجویز این ویتامین باعث کاهش مقدار دفع کلسیم و فسفر از طریق مدفوع و به میزان کمتری سبب افزایش دفع ادراری این عناصر می شود. ویتامین d خود دارای انواعی از جمله d1و d2و d3 است.


    منبع :سلامت نيوز

sajad2007

sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9108
محل سکونت : رفسنجان
دسترسی سریع به انجمن ها