عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ماه عسل عبدالبهاء و عمو سام

ماه عسل عبدالبهاء و عمو سام
جمعه 24 تیر 1390  12:48 ق.ظ

ماه عسل عبدالبهاء و عمو سام

پدید آورنده : اکبر صبرى ، صفحه 16

یکی از عوامل نفوذ و رخنه دشمنان در میان جوامع اسلامی ساختن و جعل فرقه های ضاله و دروغین است.مقاله حاضر حاوی تحلیلی مستند از روابط بهائیت و صهیونیسم است و خصوصاً آشکار می کند که این دو فرقه جعلی چگونه با حمایت متقابل به پیدایی و رشد یکدیگر مدد رسانده اند. بررسی روابط عمیق بهائیان و صهیونیست و اطلاع از میزان نزدیکی و همراهی آنها نشانه‌ای آشکار از این است که پیوندهای موجود میان این دو احتمالا بسیار بیشتر از آنی است که ما اکنون از آن مطلعیم به گونه‌ای که می‌توان گفت این دو بخش‌های مشترک یک پروژه استعماری هستند.

صهيونيست‌ها با استفاده از منابع مالي و تبليغي و پشتوانه‌هاي استعمارى، قلب جهان اسلام- فلسطین- را به‌عنوان نقطه‌ای آسیب پذیر انتخاب کردند تا به اهداف شوم بین‌المللی خود برسند. آنها به عنوان سکوی پرش، تشکیل دولت رسمی و مستقل اسرائیلی را در دستور کار خود قرار دادند. براساس اسناد و شواهد متعددی که وجود دارد فرقه بهائیت نیز- که پايگاه رسمي در دولت‌ها و ملت‌هاي ديگر نداشت و رهبران آن در اثر اغتشاش و آشوب به تبعيد به سرزمين فلسطین محکوم شدند- بنا را بر آن گذاشتند که به حمایت همه جانبه از اسرائیل بپردازند و از منافع متقابل این معامله استفاده کنند. لذا در جهت تخریب امت اسلام و حتی سوءاستفاده از پیروان دیگر ادیان و آزادی خواهان، با شعارهای فریبنده صلح جهانی و تشکیلات به ظاهر عدالت طلب بیت العدل، با صهیونیست ها همداستان شدند.

هنگامي که سازمان ملل درصدد بود تا براي سرزمين فلسطین تصميم بگيرد، شوقى افندي (رهبر بهائىان) در نامه اي به رئيس کميسيون خاص رسيدگي به مسأله فلسطین در سازمان ملل نوشت:

«آقای امیل سندر استورم، رئیس کمیسیون مخصوص سازمان ملل... موقعیت بهائیان درا ین کشور تا حدی منحصر به فرد است... علاقه آنها (صهيونيست ها) به فلسطین، تا اندازه‌ای قابل قیاس با علاقه بهائیان به این کشور است؛ زيرا خاک فلسطین محل استقرار طلعت اعظم بهائى بوده و مقر دائمي نظم اداري بهائى است... مقام باب در کوه کرمل و مرقد عبدالبهاء بوده در آن محل و... محل اقامت پیشوای بهائیان و خانه‌های مختلف در عکا به قدوم بهاء الله منصرف شده... در آينده هم محافل روحاني ملي بهائى ديگري بوسيله شعبات خود در فلسطین، قسمتی از موقوفات بین المللی این آئین را در اراضی مقدسه تحت تملک خواهد گرفت. خواهش دارم حفظ و وقایت حقوق بهائیان را مورد توجه قرار دهید.» (شوقى ربانى- 14 جولای 1974)

دروغ بزرگ

مشروعیت بخشیدن این دو گروه نامشروع به همدیگر از واقعیت‌های تلخ و طنزآمیز است. شوقی افندی در لوح نوروز108 بدیع2 درمورد تأسیس اسرائیل می گوید:

«مصداق وعده الهي به ابناء خليل و وارث کليم ظاهر و باهر و دولت اسرائیل در ارض اقدس مستقر و به استقلال و اصالت آئين متينه به مرکز بين المللي جامعه بهائى مرتبط و به استقلال آئين بهائى، مقر و معترف (است) و اقرار به رسمیت ایام متبرکه محرمه موفق و مؤید»

همین فرد در تلگراف (4مه 1954م) خطاب به محفل بهائیان ایران مخابره می‌کند: «... رئیس جمهور دولت اسرائیل بنابر قرار قبلی پس از پذیرایی در بیت عبدالبهاء، اعتاب مقدسه را زیارت نمودند، این اولین تشریف فرمائی رسمی یکی از دول مستقله از مقامات مقدسه حضرت اعلی و مرکز میثاق بهاءالله است.»

عبدالبهاء رهبر دوم بهائیان، که بسیار جایگاه مقدسی در بین این گروه دارد، مانند صهیونیست‌ها، پيروان را به مهاجرت و اقامت در فلسطین فرا مي‌خواند:

«امروز ما مشاهده می‌کنیم که آثار اولیه بشارات ظاهر شد و آنچه موسی در کوه طور به آن تکلم نمود (و) آنچه بهاءالله راجع به اتحاد و یگانگی فرمود، امروز به عرصه ظهور و بروز می رسد... دوستان من، شما نیز مانند من به این اراضی اسرائیل مسافرت کنید، در این اراضی مقدس از رائح طیبه بهره‌ور گردید.»

ادعا و مدرک محکمه پسند!

پروفسور «نرمان بيتويچ» دادستان پيشين حکومت فلسطین با اضافه نمودن اين فرقه به اديان آسماني درصدد وجاهت بخشيدن به آن برآمده و در اين باره اظهار مي‌دارد: «اکنون فلسطین را نبايد في الحقيقه منحصراً سرزمين سه ديانت محسوب داشت بلکه بايد آن را مقر چهار ديانت به شمار آورد! زیرا امر بهائی که مرکز آن در حیفا و عکاست... به درجه‌اي از پيشرفت و تقدم نايل گشته که مقام ديانت جهاني و بين المللى! را احراز نموده است.»

نذر امامزاده بی شجره نامه!

کمک‌های مالی دو طرفه صهیونیست‌ها و بهائیان به یکدیگر خود مطلبی جالب توجه است. اسرائیل با به رسميت شناختن مسلک بهائى به‌عنوان يکي از مذاهب قانوني فلسطین اشغالي، هم به تقویت نیروی آماده در جهت مبارزه با دشمن دیرینه خود (اسلام) می‌پرداخت و هم با جذب سرمایه‌های بزرگ (بالأخص رهبران بهائی) به رشد اقتصادی خود کمک می‌کرد.

شوقى، در جریان سفر نخست وزیر اسرائیل (در رابطه با منافع بهائیان) به آمریکا، تلگراف محرمانه ای در 19آوریل 1952 به محفل بهائیان آمریکا نوشت:

«برای تأسیس و استقرار مرکز جهانی امرالله در اسرائیل اقدامات وسیعه به عمل آمده... هنگام مسافرت رئیس الوزرای دولت اسرائیل به آمریکا، نمایندگان محفل ملی آمریکا با او ملاقات کرده و هجده قطعه اراضی به مساحت بیست و دوهزار مترمربع بر وسعت اوقاف بین‌المللی بهائی در کرمل اضافه گردیده است. ... معافیت اعتاب مقدسه از رسوم دولتی و سایر مزایایی که از طرف وزارت دارائی اسرائیل اعطا شده بود اکنون شامل بیت عبدالبهاء و مسافرخانه شرقی و غربی نیز گردیده است».

همدیگر را تحویل می گیرند!

در نامه هیئت بین‌المللی حیفا به محفل روحانی ملی بهائیان ایران آمده است:

«هیئت بین‌المللی بهائی با کمال سرور مژده پیشرفت امرالله را در مرکز جهانی آن، به استحضار یاران می‌رساند... این مسئله بسیار جالب توجه و مهم است که هر قدر اشخاص در دوائر مقامشان بالاتر است حسن ادب و احترام و اطلاعات ایشان نسبت به امر بیشتر است. به همین طریق مقامات عالیه در انجام نظر مساعدتری داشته و در موارد لازم، از کمک مضایقه نمی نمایند».

در سال 1951، شش سال قبل از فوت شوقى در جريان ابلاغ تأسيس اولين شوراي بين‌المللي بهائى، اولین وظیفه این شورا را اینگونه بیان کردند:

«اول- با اولیای حکومت اسرائیل ایجاد روابط نماید، و وظيفه سوم آنکه با اولياي کشورى، در باب مسائل مربوط به احوال شخصیه داخل مذاکره شود».

پس از پايان قيوميت انگلستان بر فلسطین در 14 مي 1948 و به رسميت شناخته شدن اسرائیل توسط آمريکا، «لروی آیواس» منشی کل شورای بین‌المللی بهائیان در نامه اردیبهشت 1332، جريان ملاقات رئيس جمهور اسرائیل و شوقى را بيان مي‌کند: «در این روز تاریخی رئیس جمهور و خانمشان کل هیئت بین المللی بهائی را در هتل ماگیدو و در تالار مخصوص به حضور پذیرفتند. پس از لحظه ای رئیس جمهور و همراهان با اتومبیل روانه بیت مبارک شدند. حضرت ولی امرالله و حرم مبارک از رئیس جمهوری و خانم با لطف و محبت خاصی پذیرائی نمودند. ضمن مذاکرات دوستانه و غيررسمى، حضرت ولی امرالله مقصد و مرام بهائیت را توضیح و نظر مساعد و تمایل بهائیان را نسبت به اسرائیل بازگو کردند. و در پایان این جلسه هنگام خداحافظی رئیس جمهور اسرائیل آرزوی قلبی خویش را برای موفقیت جامعه بهائیان در اسرائیل و سرای گیتی اظهار داشتند».

هیئت بین المللی بهائیان در حیفا طی نامه اول ژوئیه 1952 به بهائیان ایران می‌نویسد: «روابط حکومت ]اسرائیل[ با حضرت ولی امرالله ]شوقى[ هیئت بین المللی بهائی دوستانه و صمیمانه است... شناسایی امر]بهائى[ در ارض اقدس (فلسطین) موفقیت‌هایی حاصل گردیده است».

در مقاله‌اي به عنوان «بهائىت» در مجله فرانسوي وابسته به صهيونيسم به نام «زمين بازيافته» در سپتامبر 1952 اهداف يهوديان و عقايد بهائىان در تشکيل کشور مقتدري به نام اسرائیل تطبيق شده است.

منابع در دفتر مجله موجود است.

وقتی احساس غربت می کنید یادتان باشد که خدا همین نزدیکی است .

******

alizare1

alizare1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 6234
محل سکونت : یزد
دسترسی سریع به انجمن ها