عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فقط 10 درصد پايان‌‌نامه‌های دانشجویی حلال مشكلات كشور است

فقط 10 درصد پايان‌‌نامه‌های دانشجویی حلال مشكلات كشور است
جمعه 24 تیر 1390  12:43 ب.ظ

رئيس سازمان بسيج مستضعفين با ابراز تاسف از اينكه تنها 10 درصد پايان‌نامه‌هاي دانشجويي به حل مشكلات كشور مي‌پردازد، تاكيد كرد: بايد ستادي داير شود كه پايان‌نامه‌هاي دانشجويي را به محورهاي نيازهاي استان پيوند دهد و نيازهاي استان به ميز دانشگاه‎ها منتهي شود.

به گزارش فارس سردار محمدرضا نقدي در نشست علمي اقشار دانشور بسيج نخبگان علمي در گفت‎وگو با خبرنگاران استان با اشاره به اينكه ريشه اختراع در نيازها است، اظهار داشت: تا زماني كه علم مرتبط با نيازها و بازار مصرف نشود به جوشش در نمي‌آيد.

به گفته وي موج عشق نسبت به علم را بسيج تقويت مي‌كند.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين گفت: بسيج در تمامي اقشار جامعه از مهندسين، پزشكان، كشاورزان، صنعتگران و غيره حضور دارد و اين به معناي آن است كه هر كس پسوند بسيجي دارد بايد پلي به سوي علم نيز داشته باشد.

نقدي با ابراز تاسف ازاين كه تنها 10 درصد پايان‌نامه‌هاي دانشجويي به حل مشكلات كشور مي‌پردازد، تاكيد كرد: بايد ستادي داير شود كه پايان‌نامه‌هاي دانشجويي را به محورهاي نيازهاي استان پيوند دهد و نيازهاي استان به ميز دانشگاه‎ها منتهي شود.

وي افزود: با برگزاري جشنواره‌هاي علمي و ابتكارات حلقه‌هاي معرفت، تعالي و تربيت براي رشد شكل‌گيري مي‌شود.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين رسالت بسيجي را به بخش دو گانه‌اي تقسيم كرد كه در آن رسالت دروني در بصيرت‌افزايي، تقوا و معرفت خلاصه مي‌شود و رسالت بروني آن نقش‌آفريني است.

نقدي با بيان اينكه كمتر از يك درصد وظيفه بسيج نظامي است، اظهار داشت: دانشمندان برجسته بايد براي حضور در اين عرصه وقت بگذارند و در نشست‎هاي مرتبط شركت كنند چرا كه بسيجي جهادگر علم است.

وي گفت: ما بسيجيان در نيل به آرمان‎ها و ايده‌آل‎ها پيش‌تر و جلوتر از همه به مقصد رسيده‌ايم ولي خودمان از آن بي‌خبريم.

رئيس سازمان بسيج مستضعفين تاكيد كرد: آوردن اخلاق به عرصه علم نقش بسيج و بسيجي است، همان مطلبي كه دانشگاه‎هاي ما با آن بيگانه‌ هستند.

به عقيده وي با رشد علم، تقوا نيز رشد مي‎كند و اين با وجود نظر دشمنان است كه چنانچه به علمي دست يافتند آن را براي نفسانيات به كار برند نه جامعه اسلامي.

پیامبر (ص): صبر اگر به بیقراری رسید دعا مستجاب می شود.

عزیز ما قرنهاست که چشم انتظار به ما دارد!

ahmadfeiz

ahmadfeiz
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1390 
تعداد پست ها : 20214
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها