عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بیماری کوررنگی در مردان بیشتر مشاهده می شود

بیماری کوررنگی در مردان بیشتر مشاهده می شود
جمعه 24 تیر 1390  03:10 ب.ظ

کوررنگی یک بیماری ارثی بوده که آمار ابتلا به آن در مردان بیشتر وجود دارد.
           
 

دکتر علیرضا رجعتی حقی فوق تخصص شبکیه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه بیماری کوررنگی از همان زمان تولد در افراد ایجاد می شود افزود: کوررنگی بیشتر در جنس مذکر مشاهده می شود وی تصریح کرد: کوررنگی در اثر اختلال لایه رنگدانه ای داخل شبکیه چشم ایجاد شده که فرد مبتلا به آن در مشاهده رنگ ها دچار اختلال می شود و قادر به تشخیص یک یا برخی رنگ ها نیست.

*بیشتر افراد مبتلا به کوررنگی دو رنگ اصلی سبز و قرمز را خاكستری می بینند

رجعتی حقی در ادامه عنوان کرد: شایع ترین حالتی که در افراد مبتلا به کوررنگی ایجاد می شود این است که این بیماران دو رنگ اصلی سبز و قرمز را خاکستری می بینند.

رجعتی حقی در ادامه عنوان کرد: شایع ترین حالتی که در افراد مبتلا به کوررنگی ایجاد می شود این است که این بیماران دو رنگ اصلی سبز و قرمز را خاکستری مشاهده می کنند اما در بعضی موارد افراد مبتلا به کوررنگی می توانند رنگ های دیگر را هم خوب ببینند.

این فوق تخصص افزود: درمان قطعی برای کوررنگی وجود ندارد و در بعضی موارد افراد از وجود این بیماری در خود آگاه نیستند که در نهایت توسط تست های مخصوص کوررنگی توسط متخصص این بیماری مشخص می شود.

رجعتی حقی تأکید کرد: کوررنگی بیماری مشکل سازی نبوده و می توان با استفاده از عینک های مخصوص تا حدودی این مشکل را حل کرد اما به طور قطعی قابل درمان نیست./ح

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها