عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

غذای سرد بخورید ام اس می گیرید

غذای سرد بخورید ام اس می گیرید
جمعه 24 تیر 1390  03:13 ب.ظ

به گزارش سرویس اجتماعی برنا، دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت اعلام کرد: افرادی كه علاقه زیادی به خوردن ترشی، سركه، تمر هندی، ماست، قره‌قروت و امثال آن دارند، اگر در مورد غذای مصرفی روزانه خود دقیق نباشند در معرض ابتلا به ام اس قرار می گیرند.

براساس این گزارش اختلال در غدد درون‌ریز موجب می‌شود كه سیستم داخلی بدن به هم ریخته و انسان از حالت تعادلی روحی و روانی خارج شود. پس می‌توان نتیجه گرفت. بهترین راهكار درمانی كه در زمینه پیشگیری از بیماری ام.اس نیز برای این گروه مؤثر خواهد بود این است كه افراد زودرنج و حساس باید تلاش كنند تا تفسیر خود را از موقعیت‌های اجتماعی به‌گونه‌ای تغییر دهند تا كمترین فشار روانی بر آنان وارد شود.

دفتر آموزش و ارتقاء سلامت بهترین راهكار درمانی كه در زمینه پیشگیری از بیماری ام.اس مؤثر است، پرهیز از بروز تنش در مناسبات بین‌فردی و سعی در كنترل احساسات و عواطف شخصی است.

این گزارش می افزاید عموماً در بیماران مبتلا به ام.اس، PH خون گرایش به حالت اسیدی دارد و اگر این حالت بر اثر نوع تغذیه تكرار شود، بیمار در معرض حملات مداوم قرار خواهد گرفت و حال بیمار به مرور رو به وخامت خواهد رفت.

جالب توجه است كه بیماران مبتلا به ام اس علاقه وافری به مصرف غذاهای دارای حالت اسیدوز مانند: ماست، بستنی، ترشی، تمر هندی، ماهی و امثال آن نشان می دهند ولی این‌ بیماران باید از مصرف غذاهای اسیدی دوری جویند تا بدین وسیله از پیشرفت بیماری جلوگیری به عمل آورند.

این گزارش حاكی است: برای پیشگیری از این بیماری در سایر افراد نیز می‌توان مصرف متعادل مواد غذایی به ‌ویژه اجتناب از مواد غذایی اسیدی را توصیه كرد.

براساس این گزارش هنوز درمان قطعی برای MS پیدا نشده است و از آن جایی كه دانشمندان و پزشكان به كشفیات خود در مورد بیماری ام اس ادامه می دهند و هر روز پیشرفت های خوبی در درك و نحوه درمان این بیماری بدست می آید.

گفتنی است در برخی موارد استفاده از داروهای استروئیدی برای تخفیف علائم بیماری مفید است البته اگر در یک دوره کوتاه مدت مصرف شوند. استروئیدها همچنین می توانند به بهبود اشکالات بینائی در این بیماران کمک کنند.

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

hasantaleb

hasantaleb
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : شهریور 1387 
تعداد پست ها : 58933
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها